Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

Стан плодів та новонароджених дітей, народжених від матерів, інфікованих гепатитом С

Е.Б. Яковлева, Ю.М. Голоденко

Науково-дослідний інститут медичних проблем сім'ї, м. Донецьк



Вступ

   Сьогодні загальновідомо, що стан плода і новонародженого залежить від перебігу вагітності і здоров'я матері. Плід досить чутливий до кисневої недостатності, інтоксикації, дії температурних чинників, інфекції та інших різноманітних факторів. Такі несприятливі впливи на плід є однією з головних причин мертвонароджуваності і смертності. Тому однією з найгостріших проблем сучасної медицини є антенатальна охорона плода і профілактика перинатальної захворюваності та смертності. Згідно з літературними даними, питома вага інфекцій в етіології антенатальної загибелі плода є значною [1–5].

Мета дослідження — вивчення стану плодів і новонароджених дітей, народжених від матерів, інфікованих гепатитом С.

   Матеріал і методи дослідження

   Під наглядом знаходилась 131 пацієнтка віком 17–35 років, які були розподілені на 3 групи: І (основна) — 66 вагітних з гепатитом С, пролікованих за запропонованою авторами схемою, ІІ (порівняння) 35 — жінок, інфікованих гепатитом С і пролікованих за загальноприйнятою схемою, в ІІІ (контрольну) групу увійшло 30 умовно здорових вагітних відповідного віку. При вивченні стану пацієнток були використані клінічні, лабораторні, інструментальні методи дослідження (УЗД плода, органів гепатобіліарної системи тощо). Оцінка біофізичного профілю плода здійснювалася згідно наказу № 900 від 27.12.2006 р. Клінічна оцінка стану дітей проводилась за шкалою Апгар одразу після народження за участю неонатолога.

   Проводились лабораторні дослідження крові і сечі новонароджених. За показаннями використовувались додаткові методи дослідження: консультації дитячого невропатолога та травматолога, біохімічні дослідження функції нирок та печінки. Для уточнення діагнозу патологічних змін у морфофункціональній системі мати-плацента-плід проводилося гістологічне дослідження плацентарної тканини.

   Результати досліджень та їх обговорення

   Відомо, що ризик інфікування дитини від матері становить 1,7%, якщо у матері визначені лише антитіла до ХГС. У випадках, коли в сироватці крові матері циркулює ДНК ХГС, то ризик інфікування дитини досягає 5,6%. Оцінка стану в системі мати-плацента-плід не буде повною, якщо не представити характеристику пологового процесу.

  У ході дослідження було виявлено, що багатоводність спостерігалася у 22 (33%) вагітних І групи, у 12 (34%) — ІІ і у 1 (3,3%) — ІІІ, маловодість — у 17 (26%), 10 (29%) і 0 (0,0%), меконіальні води — у 6 (9,1%), 7 (20%) і 0 (0,0%) відповідно. Дистрес плода в останній місяць вагітності був діагностований за допомогою кардіострумографії: в І групі — у 12 (18%) випадках, у ІІ — в 6 (17%), в ІІІ — 1 (3,3%), частіше це ускладнення спостерігалося на тлі анемії — у 12 (18%), 5 (14%) і 1 (3,3%) випадку відповідно. Затримка внутрішньоутробного розвитку плода за даними УЗД на 2–3-му тижні гестації була виявлена в І групі у 8 (12%) вагітних, в ІІ — у 4 (11%), в контрольній групі ця патологія не спостерігалася. При антенатальному обстеженні стану плода і фетоплацентарного комплексу за допомогою вивчення показників КТГ, УЗД та біофізичного профілю плода дистрес плода зі зниженням адаптаційних можливостей фетоплацентарного комплексу був зареєстрований у 6 (9,1%) пацієнток основної групи, у 4 (11%) — групи порівняння і у (3,3%) — контрольної.

   Оцінка БППП у 8–10 балів була характерною для жінок контрольної групи, 7–8 балів - у 46 вагітних основної групи і у 21 — групи порівняння, 5–6 балів (сумнівний тест, який повторювали через 2–3 дні) — у 15 пацієнток основної групи і у 17 групи порівняння.

    При УЗ_діагностиці часто відмічалося Оцінка БППП у 8–10 балів була характерною для жінок контрольної групи, 7–8 балів - у 46 вагітних основної групи і у 21 — групи порівняння, 5–6 балів (сумнівний тест, який повторювали через 2–3 дні) — у 15 пацієнток основної групи і у 17 групи порівняння. При УЗ-діагностиці часто відмічалося передчасне визрівання плаценти, яке виявлялося в різні терміни гестації (22–38 тиж.): в І групі - у 41 (62%) випадку, в ІІ - у 25 (71%), в ІІІ - у 1 (3,3%). Кальцифікати в основній групі були виявлені у 32 (48%) вагітних, в групі порівняння - у 28 (80%). В основній групі гіпотрофія плода зустрічалася в 44 (67%) випадках, у групі порівняння - в 21 (60%). Середній показник маси плода в основній групі становив 2900±200 г. Дистрес плода різного ступеня тяжкості в пологах спостерігався в основній групі у 19 (29%) випадках, в групі порівняння - у 11 (31%), в контрольній - у 2 (6,7%). Симптоми дезадаптації виявлені у новонароджених усіх груп, проте, якщо в контрольній групі переважала легка форма, то в інших групах вони мали більш виражений характер. Більшість ознак дезадаптації, такі як патологічна втрата маси тіла, пізнє її відновлення, випадання пуповинного залишку після 6–7-ї доби частіше спостерігалися в групі порівняння.

   При виявлені різних мікроорганізмів, виділених при посіві навколоплідних вод, звертало на себе увагу значне обсіменіння у жінок з уперше виявленим гепатитом С у порівнянні з пацієнтками з хронічною формою захворювання і здоровими жінками, особливо в групі пацієнток із гострим гепатитом С, які отримували лікування за звичайною схемою.

   У посіві навколоплідних вод у породілей І групи Enterobacter aerogen виділений у 23 (35%) пацієнток, ІІ – у 18 (51%), ІІІ — 3 (10%), Е. соlі - у 19 (29%), 15 (43%) і 2 (6,7%), Proteus vulgaris — у 20 (18%), 11 (31%) і 2 (6,7%) відповідно. Staphylococcus був виявлений у 9 (14%) жінок основної групи, а у 8 (23%) пацієнток групи порівняння визначений St. epidermies. У 4 (6,1%) породіль основної групи та 6 (17%) — групи порівняння був виділений St. Epidermus, у 2 (3,0%) і 4 (11%) - St. aureus. В контрольній групі St. aureus не було знайдено, a St. epidermus виявлений у 2 (6,7%) пацієнток.

   Із представників Streptococcus р-темолітичний стрептокок був виявлений у 2 (3,0%) пацієнток основної групи та у 3 (8,6%) — групи порівняння, негемолітичний стрептокок - у 4 (6,1%) і 6 (17%) відповідно. В контрольній групі р- гемолітичний стрептокок виділений не був, а негемолітичний віднайдений у 1 (3,3%) пацієнтки. Серед мікроорганізмів, виділених із навколоплідних вод, пептококи були присутніми у 5 (7,6%) випадках в основній групі, у 4 (11%) групи порівняння та в 1 (3,3%) - контрольній.

   Для з'ясування ступеня мікробного обсіменіння та видового складу мікроорганізмів був проведений бакпосів із плацент породілей. Найбільш частими збудниками в усіх обстежуваних групах були Enterobacter aerog: в І групі він був виявлений у 15 (23%) випадках, в ІІ — у 8 (23%), в ІІІ — у 1 (3,3%), Е. соlі — у 8 (12%), 9 (26%) і 2 (6,7%), Proteus vulgaris — у 7 (11%), 6 (17%) і 1 (3,3%) відповідно. Мікроорганізми Streptococcus при посіві плацент пацієнток були представлені негемолітичними штамами: 9 (13%) випадків в основній групі і 6 (17%) — в групі порівняння, у контрольній групі Streptococcus виявлено не було. Із представників Staphylococcus при посіві плаценти були виділені St. epidermidis: у 3 (4,5%) пацієнток основної групи та у 4 (11%) — групи порівняння. St. aureus не було виявлено в жодній групі. Пептококи при дослідженні були віднайдені у 7 (11%) випадків в І групі, у 4 (11%) — ІІ і у 1 (3,3%) — ІІІ. Привертає увагу високе мікробне обсіменіння плацент пацієнток з гострим гепатитом, яке спостерігалося в 7–8 разів частіше, ніж у контрольній групі.

   При обстеженні новонароджених, у яких посів виконувався із зовнішнього слухового ходу та з пупкового кільця, було виявлено, що кількість виділених штамів патогенних та умовно_патогенних збудників була меншою порівняно з мікробним обсіменінням вод та плаценти. Найбільш частим збудником при посіві зі слухового ходу був Enterobacter aerog: у 10 (15%) — в І групі, у 5 (14%) — в ІІ і у 2 (6,7%) — в ІІІ. В основній групі Е. соlі був виявлений у 9 (14%), 7 (20%) і 1 (3,3%) посівах відповідно. Із збудників групи Staphylococcus із зовнішнього слухового ходу були виділені St. aureus: в 1 (1,5%) випадку в основній групі та 2 (5,7%) — в групі порівняння, St. epidermies у 3 (4,5%) та 2 (5,7%) відповідно. В контрольній групі St. epidermies був виділений у 1 (3,3) дитини, a St. aureus не виявлений.

   Серед збудників групи Streptococcus в основній групі із зовнішнього слухового ходу не був виділений жодний представник, а негемолітичний вид був виявлений в 1 (1,5%) випадку. У групі порівняння 3-гемолітичний штамм був визначений у 1 (2,9%) дитини, негемолітичний — у 2 (6,7%), а в контрольній групі негемолітичний штам був виділений в 1 (3,3%) випадку, 3-гемолітичний стрептококк не виділений ані з пупкового кільця, ані зі слухового ходу. Пептококи зі слухового ходу у дітей основної групи виділені в 1 (1,5%) випадку, у групі порівняння — в 2 (5,7%), у контрольній — в 1 (3,3%).

   При посіві з пупкового кільця новонароджених було виявлено, що інфікування дітей основної групи та групи порівняння було більш значним, ніж в контрольній. Е. соlі в основній групі було виділено у 5 (7,6%) дітей, у групі порівняння — у 7 (20%), в контрольній — у 1 (3,3%), Enterobacter aerog — у 1 (1,5%) новонародженого основної групи і у 2 (5,7%) — групи порівняння, в контрольній групі Enterobacter aerog не виявлений. Proteus vulgaris був виділений у 4 (6,1%) дітей основної групи та у 4 (11%) - групи порівняння, в контрольній групі - не виявлений. Пептококи з пупкового кільця були виділені в 3 (4,5%) випадках в основній групі та у 2 (5,7%) - в групі порівняння, в контрольній групі — не виявлені.

   Негемолітичний стрептокок в основній групі з пупкового кільця був виділений у 3 (4,5%) дітей, в групі порівняння - у 4 (11%), в контрольній - у 1 (3,3%), â-гемолітичний стрептокок не визначався в жодному випадку, St. aureus був присутнім у 2 (3,0%) випадках в І групі, у 4 (11%) - в ІІ, в ІІІ — не виявлений, St. epidermidis - в 1 (1,5%) випадку у І групі і в 1 (2,9%) - у ІІ, в контрольній групі - не виявлений.

   Термінові пологи були у 47 (71%) пацієнток основної групи, у 19 (54%) групи порівняння і у 26 (74%) контрольної. В основної групі народилося 42 (64%) хлопчики і 24 (36%) дівчинки, у групі порівняння - 17 (49%) і 18 (51%), у контрольній - 13 (43%) і 17 (57%) відповідно. За шкалою Апгар на 5_й хвилині життя 46 (70%) дітей І групи було оцінено у 7–9 балів і 20 (30%) - у 4–6 балів, в ІІ групі у 20 (57%) немовлят цей показник становиви 4–6 балів, у 15 (43%) - 5–7 балів, в ІІІ групі 30 (100%) новонароджений отримали оцінку в 7–9 балів.

    Кефалогематома спостерігалася у 8 (12%) новонароджених основної групи та у7 (20%) — групи порівняння, синдром дихальних розладів у 5 (7,6%) і 4 (11%), внутрішньоутробна гіпотрофія — у 21 (32%) і 16 (46%), незрілість — у 7 (11%) і 8 (23%), затримка розвитку плода — у 10 (15%) і 8 (23%) відповідно. У контрольній групі таких патологічних станів виявлено не було. У майже половини дітей, народжених від матерів із ГС, відмічається стан асфіксії, а кожен п'ятий із них хворіє на гостре ішемічне ураження ЦНС, у 25,0±9,7% випадків діти недоношені.

   Таким чином, частота ускладнень раннього неонатального періоду в основній групі та в групі порівняння булла достовірно вищою, ніж в контрольній. Вагітні жінки, перебуваючи на обліку в жіночій консультації, отримали повноцінну інформацію щодо методів пологорозрішення, кожна з них самостійно віддала перевагу пологам через природні пологові шляхи.

Висновки

   Таким чином, за станом здоров'я дитини, народженої від інфікованої матері, спостерігали в перинатальний період спеціалісти з досвідом діагностики і лікування інфекційних захворювань у маленьких дітей. Тестування на антигепатит С і РНК гепатиту С проводилося у віці 1, 3, 6 і 12 місяців після народження. Відсутність РНК гепатиту С у всіх пробах, а також свідоцтв розпаду набутих материнських антитіл було точним доказом того, що дитина не інфікована. Проте, інтерпретація результатів у новонароджених проводилася дуже обережно: наявність РНК гепатиту С при відсутності окремої реакції на антитіла була підтверджена у деяких дітей, що свідчило про наявність РНК гепатиту С. Вважається, що перинатальна набута інфекція гепатиту С не виліковується, і тому хронічний гепатит розвивається у більшості таких немовлят.

ЛІТЕРАТУРА

1. Апросина З.Г., Игнатова Т.М., Шехман М.М. Хронический активный гепатит и беременность // Терапевт. арх. — 2006. — № 8. —
С. 76—82.
2. Тер_Григорова Е.Н., Тер_Григоров В.С. Врожденный вирусный гепатит: патология плода и ребенка при внутриутробном инфицировании вирусом гепатита. — М.: Медицина, 2006. — 106 с.
3. Яковлева Э.Б. Беременность, роды, послеродовый период, новорожденный и гепатит. — Донецк: Норма_Пресс, 2005. — 96 с.
4. Dinsmoor M.S. Hepatitis in the obstetric patient // Infect. Dis. Clin. North. Am. — 2007. — V. 11. — P. 77—91.
5. Sin O.C. Neonatal immunization against viral hepatitis // Pediatr. Obstet. Ginec. — 2007. — V. 244. — P. 5—12.

Ключові слова: жінки, плід, новонароджений, гепатит С.

Ключевые слова: женщины, плод, новорожденный, гепатит С.

Key words: women, new_born baby, hepatitis C.








Реклама:
главные новости
книги интернет магазин медицина, английский
билет автобус Европа
Транспортные новости и статьи
Книги верстка макетирование дизайн
интересные новости со всего мира
судзуки джимни продажа | блок модульные здания

. . , ,
    
: 2009/2/24 12:45:47 4502

:
»  Здоровье женщины

Здоровье женщины:
» Современные аспекты патогенеза, диагностики и лечения антифосфолипидного синдрома и других тромбофилических состояний при беременности
» Фитоэстрогены в лечении ранних перименопаузальных нарушений
» Особенности внутрисердечной гемодинамики у плода с аневризмой вены Галена
» Оптимизация методов лечения недостаточности лютеиновой фазы у женщин репродуктивного возраста на фоне гиперпролактинемии
» Использование пробиотиков с целью улучшения репродуктивного здоровья женщины
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Экосистема влагалища и вагинальные инфекции
» Возможности применения Гинестрила при неоадъювантной терапии больных репродуктивного возраста с миомой матки
» Опыт применения препарата Микогал при лечении вагинального кандидоза у беременных с угрозой невынашивания плода
» Миома матки и гормональная контрацепция

Здоровье женщины:
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Роль порушення обміну серотоніну при функціональних розладах системи травлення у підлітків
» Особенности иммунологической реактивности женщин с нейроэндокринным ожирением
» Індивідуальні підходи до лікування і прогнозування інфекцій, що виникають у ранах
» Ефективність комплексного застосування рослинних препаратів у лікуванні хронічного пієлонефриту у фазі загострення
» Особливості клінічного перебігу герпесвірусної інфекції репродуктивної системи у жінок
» Клінічне застосування препарату Лавомакс® в комплексній терапії жінок з хронічними запальними захворюваннями органів малого тазу герпесвірусно-бактеріальної етіології
» Хламидийная инфекция, как причина плацентарной недостаточности у беременных
» Комплексний підхід до оцінки гормонального гомеостазу у безплідних жінок при синдромі рефрактерних яєчників та їх виснаження
» Оцінка оваріального резервуу жінок із безпліддям

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN