Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

Внутрішньоутробні контакти близнюків як природний механізм компенсації впливу факторів високого перинатального ризику

О.О. Корчинська, У.В. Волошина, Л.В. Теличко

Ужгородський національний університет
Ужгородський міський перинатальний центр

Вступ

   Багатоплідна вагітність — це надзвичайно цікаве природне явище. Хто з нас не затримував погляд при випадковій зустрічі з ідентичними близнюками, або не чув про різні неординарні випадки, пов'язані з ними. За легендами, близнюками були Аполлон та Артеміда, Геракл та Іфікл, біблейські Ісаак та Іакл. І в наші часи близнюки є унікальним об'єктом наукових досліджень, тим паче, що сьогодні в світі нараховується понад 100 млн. близнюків [2, 4], а за статистичними даними, на народження близнюків припадає 1% від усіх пологів [1].

   Близнюки бувають ідентичні (однояйцеві чи монозиготні) та неідентичні (двояйцеві чи дизиготні).

   Однояйцеві близнюки (25% випадків) є результатом поділу зиготи на 2 і більше клітин, кожна з яких розвивається, створюючи окремий організм, замість того, щоби стати частиною одного цілого (рис. 1).



 Такі люди практично однакові: завжди однієї статі, дуже схожі один на одного, як дві краплі води, мають багато абсолютно ідентичних біологічних характеристик (група крові, особливості функціонування органів та систем, схожі реакції та поведінка). Якщо близнюки монозиготні, то існує одна (спільна) плацента, а перетинка між плодовими мішками складається із двох листків (двох амніотичних оболонок).



   Різнояйцеві близнюки (75% випадків) утворюються в результаті запліднення декількох різних яйцеклітин різними сперматозоїдами (рис. 2), тому генотипи у близнюків різні. Цим пояснюється таке явище, коли вони можуть мати неоднакову стать та істотні відмінності у зовнішньому вигляді і біологічних характеристиках. Такі близнюки схожі один на одного не більше, ніж діти, народжені в різні терміни від одних і тих же батьків. У таких випадках плоди мають дві окремі плаценти, перетинка між плодовими мішками складається із чотирьох листків: двох амніотичних і двох ворсинчастих оболонок.
   Фактори, що збільшують імовірність багатоплідної вагітності [3, 5, 6]:

1) спадкова схильність (якщо жінка сама з близнюків, то у неї імовірність народження двійні становить 25%);
2) екстракорпоральне запліднення, при якому в порожнину матки вводяться кілька ембріонів;
3) стимулюючі овуляцію препарати можуть викликати суперовуляцію, що збільшує імовірність розвитку багатоплідної вагітності;
4) особливості харчування (недоїдання і дуже строгі дієти зменшують частоту народження близнюків);
5) час зачаття (весною, коли підвищується активність статевих гормонів, також збільшується відсоток новонароджених близнюків);
6) пізня вагітність (з віком у жінки збільшується рівень гонадотропінів, які стимулюють вихід кількох яйцеклітин із яєчників протягом одного менструального циклу; рис. 3);
7) раса (у осіб негроїдної раси близнюки народжуються частіше, ніж у білошкірих людей; рис. 4). Таким чином, багатоплідна вагітність залишається до кінця невивченим феноменом, який може призвести до підвищення ризику несприятливих акушерських та перинатальних наслідків розродження.




Мета роботи — дослідити явище внутрішньоутробних контактів близнюків як природний механізм компенсації впливу факторів високого перинатального ризику.


Матеріал і методи дослідження

    Проведено клініко-статистичний аналіз 30 індивідуальних карток вагітних і породіль та історій пологів при багатоплідній вагітності (двома плодами), що були розроджені в Ужгородському міському перинатальному центрі за період 2003–2007 рр. Вивчено особливості перебігу вагітності, пологів, післяпологового та неонатального періодів з використанням загальноприйнятих методів, кардіотокографії, ультразвукової фотометрії, плацентографії та допплерометрії.





Результати досліджень та їх обговорення

   Як показав аналіз перебігу вагітності, при багатоплідді найбільш частими ускладненнями були пізні гестози, хронічна плацентарна недостатність, загроза невиношування та анемія вагітних.

   Такі ускладнення мали тяжчий перебіг та резистетність до проведених лікувальних заходів у пацієнток після екстракорпорального запліднення (20%). Пологи у жінок групи спостереження відбулися у такі терміни: на 36–37_му тижні вагітності — 60% випадків, на 34–35-му — 20%, на 37–38-му — 20%. Характерними ускладненнями пологів були несвоєчасне вилиття навколоплідних вод, аномалії пологової діяльності, дистрес плода, гіпотонічна кровотеча в ранньому післяпологовому періоді.

   Кесарев розтин було проведено 21 вагітній (70%), через природні пологові шляхи народило 9 (30%) жінок. Показання для проведення кесаревого розтину: випадіння петель пуповини — 6,7% випадків, неправильне розташування та передлежання плодів — 10%, дистрес плода при пологах — 13,3%, слабкість пологової діяльності — 20% і багатоплідна вагітність після екстракорпорального запліднення — 20%. Материнська смертність склала 0%, перинатальна смертність — 0%.

    Типовими ускладненнями післяпологового періоду при багатоплідді були гіпогалактія та субінволюція матки.
    Таким чином, багатоплідна вагітність представляє собою ситуацію високого ризику розвитку ускладнень зі сторони матері, які також можуть негативно позначитися на дитячому організмі. Але, як показали результати досліджень, стан новонароджених характеризувався відсутністю важких перинатальних ускладнень в 90% спостережень. І лише в 10% випадків відмічався респіраторний дистрес_синдром у дітей, народжених на 34–35_му тижні вагітності. За шкалою Апгар, у 7–8 балів було оцінено 66% немовлят, у 8–9 балів — 20%, у 6–7 балів — 14% близнюків. Серед 60 новонароджених не було жодного летального випадку. На нашу думку, це є результатом того, що природою передбачено унікальний механізм зменшення негативного впливу факторів ризику на стан близнюків, що отримав назву «внутрішньоутробні контакти».

   Під час наукової роботи було проведено ультразвукове дослідження внутрішньоутробної поведінки близнюків у 4 жінок на 5–6, 8–9, 15–16 та 20–21 тижнях вагітності. На 5-му тижні гестації внутрішньоутробні контакти мали вигляд дотиків одного близнюка, відповіді на які з боку  іншого не відмічалося. На 8–9-му тижні з'явилися дотики з відповідями: повільними дотиками рукою, ногою, головою, тулубом; контакт тривав 3–4 секунди. На 15–16-му тижні вагітності зафіксовано складні контакти, що включали різні рухи ніг, рук, голови, тулубів, які нагадували обійми. Пізніше, на 20–21-му тижні гестації виявлено контакти губами, що були схожими на поцілунки. Можна зробити висновок, що внутрішньоутробні контакти між близнюками мають стимулюючий вплив на розвиток ЦНС плодів, забезпечуючи прискорений ріст і розгалуження нервових клітин, що сприяє зростанню темпів дозрівання психічних і рухових функцій плодів.

Висновки

   Таким чином, багатоплідна вагітність представляє собою ситуацію високого ризику розвитку ускладнень зі сторони матері, які можуть негативно відобразитись і на дитячому організмі. Проте у ході дослідження було показано, що внутрішньоутробні контакти близнюків зменшують частоту несприятливих наслідків розродження у жінок з багатоплідною вагітністю, що є природним механізмом компенсації впливу факторів високого перинатального ризику.

ЛІТЕРАТУРА

1. Основы перинатологии / Под ред. Н.П. Шабалова, Ю.В. Цвелева. — М.: МЕДпресс_информ, 2002. — С. 146–154.
2. Пирогова В.І. Особливості гестаційного процесу та медикаментозне забезпечення виношування вагітності внаслідок застосування репродуктивних технологій // Жіночий лікар. — 2008. — № 1 (15). — С. 15–17.
3. Радзинский В.Е., Костин И.Н. Безопасное акушерство // Акушерство гинекология. — 2007. — № 5. — С. 12–17.
4. Руководство по эффективной помощи при беременности и родах / Под ред. Э. Энкин. — 2_е изд. — СПб.: Нордмед_издат, 1999. — 544 с.
5. Шунько Є.Є. Організація медичної допомоги новонародженим — проблеми та перспективи // Жіночий лікар. — 2007. — № 6 (14). — С. 9–10.
6. Юзько А.М., Юзько Т.А. Репродуктивные технологии сегодня и завтра // Жіночий лікар. — 2007. — № 6 (14). — С. 11–15.

Ключові слова: вагітність, багатоплдіддя, близнюки, внутрішньоутробні контакти.

Ключевые слова: беременность, многоплодие, близнецы, внутриутробные контакты.

Key words: pregnancy, a few-child, twins, underwomb contacts.









Реклама:
книги купить медицина, английский
английский язык Оксфорд учебники для детей и взрослых
А.А.Тимофеев стоматология медицинские книги
билеты на автобус в Европу
Новости транспорта и статьи





Реклама:
верстка, макетирование, дизайн книг
Мания – интересные новости со всего мира
строительство и ремонт, недвижимость
Туризм, путешествия и отдых
прямые поставки для ремонт vertu самый производительный | ремонт и техническое обслуживание сотовых телефонов ремонт vertu ascent ti ferrari самый быстрый | Где можно сегодня купить справку в бассейн

. . , ,
    
: 2009/2/26 15:54:00 5298

:
»  Здоровье женщины

Здоровье женщины:
» Современные аспекты патогенеза, диагностики и лечения антифосфолипидного синдрома и других тромбофилических состояний при беременности
» Фитоэстрогены в лечении ранних перименопаузальных нарушений
» Особенности внутрисердечной гемодинамики у плода с аневризмой вены Галена
» Оптимизация методов лечения недостаточности лютеиновой фазы у женщин репродуктивного возраста на фоне гиперпролактинемии
» Использование пробиотиков с целью улучшения репродуктивного здоровья женщины
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Экосистема влагалища и вагинальные инфекции
» Возможности применения Гинестрила при неоадъювантной терапии больных репродуктивного возраста с миомой матки
» Опыт применения препарата Микогал при лечении вагинального кандидоза у беременных с угрозой невынашивания плода
» Миома матки и гормональная контрацепция

Здоровье женщины:
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Роль порушення обміну серотоніну при функціональних розладах системи травлення у підлітків
» Особенности иммунологической реактивности женщин с нейроэндокринным ожирением
» Індивідуальні підходи до лікування і прогнозування інфекцій, що виникають у ранах
» Ефективність комплексного застосування рослинних препаратів у лікуванні хронічного пієлонефриту у фазі загострення
» Особливості клінічного перебігу герпесвірусної інфекції репродуктивної системи у жінок
» Клінічне застосування препарату Лавомакс® в комплексній терапії жінок з хронічними запальними захворюваннями органів малого тазу герпесвірусно-бактеріальної етіології
» Хламидийная инфекция, как причина плацентарной недостаточности у беременных
» Комплексний підхід до оцінки гормонального гомеостазу у безплідних жінок при синдромі рефрактерних яєчників та їх виснаження
» Оцінка оваріального резервуу жінок із безпліддям

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN