Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

ВИВЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ БОН-АПЕТИТУ В КОМПЛЕКСІ ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ З ГАСТРОЕНТЕРОЛОГІЧНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

Т.З. Марченко, Ю.С. Коржинський, Я.В. Томків, Д.І. Квіт, Л.В. Заставна, В.Д. Шайдич, Л.М. Горайська, Г.З. Вівчарівська, З.В. Томків

Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького
Львівська міська дитяча клінічна лікарня
Львівський міський дитячий гастроентерологічний центр



Вступ

   Порушення апетиту є одним з частих симптомів хвороб дитячого віку, особливо захворювань травного каналу [1,2,9], поширеність яких щорічно зростає [1,4,6]. Найчастішою скаргою батьків є зниження апетиту у дітей [2,3,5]. Значною є питома вага функціональних захворювань травного каналу у дітей з низкою симптомів і синдромів на тлі аномалій апетиту, диференціація яких вимагає залучення великої кількості обстежень для виключення органічного захворювання [3,4,6–8]. На даний час апетит дитини розглядається як один з інтегральних показників стану її здоров'я [1,3,5,8]. Шляхи покращення апетиту завжди цікавили лікарів і батьків, тому актуальним залишається вивчення дії препаратів, які підвищують апетит і можуть застосовуватися в комплексному лікування гастроентерологічної патології у дітей. Традиційним лікуванням при втраті апетиту є гіркоти, хоча більшість дослідників вважають їх дію навіюванням [9,10]. Аналогічною є думка щодо використання вітамінів, а застосування анаболічних стероїдів у дітей і стимуляція апетиту при якісному і кількісному недоїданні заперечуються [9,10].

   Метою нашого дослідження було вивчення ефективності застосування у програмах лікування дітей з гастроентерологічною патологією нового комплексного рослинного препарату для підвищення апетиту БОН-АПЕТИТу компанії American Norton Corporation.

Матеріал і методи дослідження

   Під спостереженням знаходилися 60 дітей з гастроентерологічною патологією, які лікувалися в міському дитячому гастроентерологічному центрі. Діти були поділені на дві групи по 30 чоловік в кожній. Хворим першої групи у загальноприйняту терапію згідно стандартів і протоколів лікування (наказ МОЗ України від 10.08.2007 №471 «Про затвердження протоколів лікування дітей за спеціальністю «Дитяча гастроентерологія») було включено новий комплексний рослинний препарат для підвищення апетиту БОН_АПЕТИТ компанії American Norton Corporation [4]. Контрольну групу склали 30 хворих, які отримували лише стандартне лікування.

Загальна характеристика препарату БОН-АПЕТИТ

Основні фізико-хімічні властивості: сиропоподібна рідина темно-коричневого кольору з характерним запахом, солодка на смак.
Склад: екстракти і витяжки з лікарських рослин: плодів винограду (Vitis vinifera) 2,6 г, листя столітника (Aloe vera) 2,6 г, кори егле мармеладного (Aegle marmelos) 0,2 г, коріння арніки крупноцвітної (Premna mucronata) 0,2 г, кори ороксилюма індійського (Oroxylum indicum) 0,2 г, кори гмелини (Gymlina arboria) 0,2 г, кори стереоспермуму (Stereospermum suaveolens) 0,2 г, всієї рослини десмодіуму (Desmodium gargeticum) 0,2 г, всієї рослини пришнапарні (Uraria picta) 0,2 г, всієї рослини пасльону індійського (Solanum indicum) 0,2 г, всієї рослини пасльону (Solanum surattense) 0,2 г, плодів якірців сланких (Tribulus terristris) 0,2 г, пагонів вітанії снодійної (Withania sommnifera) 1,0 г, всієї рослини спаржі гроноподібної (Asparagus racemosus) 0,5 г, плодів терміналії хебули (Terminalia chebula) 0,25 г, плодів терміналії белерики (Terminalia belerica) 0,25 г, плодів амли (Emblica officinalis) 0,25 г, пагонів тиноспори серцелистої (Tinospora cordifolia) 0,5 г, коріння солодки голої (Glycyrrhiza glabra) 0,5 г, плодів перцю довгого (Piper longum) 0,083 г, кореневища імбиру лікарського (Zingiber officinale) 0,083 г, плодів перцю чорного (Piper nigrum) 0,083 г, кори терміналії арджуни (Terminalia arjuna) 0,10 г, всієї рослини симплокоса кистьового (Symplocos racemosa) 0,10 г, насіння марени серцелистої (Rubia cordifolia) 0,2 г, насіння кмину (Carum roxburghianum) 0,1 г, плодів коріандру посівного (Coriandrum sativum) 0,1 г, коріння куркуми довгої (Curcuma longa) 0,2 г, коріння гедихіуму колосистого (Hedy chium spicatum) 0,1 г, плодів кмину кминового (Cuminum cyminum) 0,15 г, бруньок гвоздики (Syzygium aromaticum) 0,19 г.

   Фармакологічні властивості. Сироп БОН-АПЕТИТ підсилює апетит, загострює почуття голоду, збуджує смакові рецептори. Препарат сприяє діяльності травних залоз, нормалізує перистальтику кишечнику, усуває прояви диспепсії. БОН-АПЕТИТ оптимізує виділення шлункового соку і діяльність підшлункової залози. Опосередковано сприяє відновленню порушеної флори кишечнику.

Показання для застосування. Препарат ефективний при відсутності апетиту у дітей та дорослих. Дозволяє усунути важкiсть та дискомфорт у шлунку, диспептичнi явища. Показаний на етапі підготовки до переходу від парентерального харчування до фізіологічного. БОН-АПЕТИТ застосовується у комплексному лікуванні дисбактеріозу (у тому числі спричиненого антибіотикотерапією). Сироп показаний дітям для поліпшення апетиту, а також для формування звички регулярного приймання їжі як фактора правильного фізичного розвитку.

   В обох групах спостереження вивчалися вікові, гендерні особливості, а також динаміка апетиту (за анкетними даними і даними спостереження) та основних синдро мів захворювання (больовий абдомінальний, диспептичний і астено-невротичний). Усім дітям застосовувався загальноприйнятий комплекс клініко-лабораторно-інструментальних методів обстеження згідно протоколів і стандартів. Верифікацію діагнозу проводили шляхом об'єктивного та інструментально_лабораторних методів обстеження (загальноклінічні дослідження крові, сечі, біохімічні дослідження крові, УЗД, ендоскопія, іригографія, мазки-відбитки на НР, інтрагастральна рН-метрія, копроскопія, визначення антитіл до лямблій, гліадину, ендомізію; морфологічні дослідження біоптатів слизової оболонки шлунка і 12-палої кишки). Контрольні обстеження фіксувалися до лікування, на 15 і 25 дні лікування. Статистична обробка отриманих результатів проводилася за критерієм Стьюдента [11].

   Результати досліджень та їх обговорення

   Вік дітей коливався від 3 років 11 місяців до 10 років. Гендерний поділ був наступним: в першій групі спостереження хлопчиків було 12 (40%), дівчаток — 18 (60%), в другій групі спостереження також переважали дівчатка — 19 (63%). Індекс маси тіла (ІМТ) у всіх дітей був від 15 до 18 в залежності від віку. Стан при поступлення у всіх хворих був середньої важкості. Показники гемоглобіну, гематокриту, білка і альбуміну крові — в межах вікової норми.

   У структурі захворювань в обох групах переважали функціональні захворювання (ФЗ) травного каналу — в першій групі 24 дітей (84%), в другій — 23 (76,6%), здебільшого поєднаного характеру (81% і 82% відповідно). У 18 (60%) дітей першої групи діагностовано ФЗ шлунка, у 6 (20%) — дискінезію жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) по гіпокінетичному типу. Як супутній діагноз ДЖВШ по гіпокінетичному типу мала місце у 12 (40%) дітей, синдром подразненої кишки (СПК) — у 1 (3,3%), гастроезофагальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) — у 2 (6,7%), диспанкреатизм — у 4 (13%). У 4 (13%) дітей діагностовано хронічний гастродуоденіт, у 1 (3,3%) дитини — доліхоколон, хронічні закрепи, у 1 дитини (3%) — целіакія. У 3 (10%) дітей виявлений гельмінтоз (аскаридоз) як супутня патологія. У контрольній групі серед функціональних захворювань також переважали ФЗ шлунка (19 дітей, 63%), ДЖВШ діагностовано у 4 (13%) дітей. Як супутня патологія ДЖВШ виявлена у 14 (46,7%) дітей, СПК — у 2 (6,7%), ГЕРХ — у 1 (3%). Хронічний гастродуоденіт мав місце у 6 (20%) хворих другої групи, з них у 1 (3%) виявлено лямбліоз як супутню патологію. У 1 хворого (3%) була целіакія.
 


  Характеристики апетиту в обох групах спостереження перед початком лікування представлені у таблиці 1. Як видно з таблиці 1, стартові показники апетиту в обох групах спостереження були майже ідентичними.

   В групі спостереження БОН-АПЕТИТ призначали 14 (46,7%) дітям на 3 день від початку етіопатогенетич_
ного лікування, 12 (40%) — на 4 день, 4 (13,3%) — на 6-й, що було пов'язано з необхідністю проведення курсу дегельмінтизації. Препарат призначали дітям 4–6 років в дозі 0,5 чайної ложки 3 рази, дітям віком 7–10 років — по 1 чайній ложці 3 рази за 15–30 хвилин до їжі. Лікування тривало до 30 днів. При поступленні у хворих були яскраво виражені три основні синдроми: больовий абдомінальний, диспептичний і астено_невротичний, які оцінювалися у динаміці лікування (табл. 2).



Як видно з таблиці 2, на 15 день лікування больовий абдомінальний синдром (значно меншої інтенсивності і тривалості) спостерігався у 60% хворих основної групи та у 76,7% контрольної, диспептичний — у 46,7% і 63,3% відповідно, астено_невротичний — у 50% і 70% відповідно. На 25 день лікування больовий абдмінальний і диспептичний синдроми у хворих першої групи були відсутні, але зберігалися, відповідно, у 13,3% і 10% дітей контрольної групи. Астено_невротичний синдром зберігався лише у 6,6% хворих першої та у 13,3% другої групи.



   Динаміка параметрів апетиту в групі спостереження представлена в таблиці 3. Як видно із таблиці 3, в групі спостереження значно збільшилося — від 0% до 70% — число дітей, які потребували 4-разового прийому їжі. Значно вищим став також відсоток дітей, які з'їдали середньостатистичну порцію, — з 3,3% до 86,7%; частка дітей, які просили добавки, збільшилася від 0% до 13,3%. Зменшувалася також швидкість прийому їжі. Так, у кінці лікування жодна дитина не їла довше 20 хв (до лікування таких дітей було 60%), а кількість дітей, які їли протягом 5–10 хв, збільшилася від 0 до 40%. Перебірливість в їжі зникла у всіх дітей, також у всіх дітей з'явилося бажання прийому їжі. Динаміка змін апетиту в контрольні групі представле на у таблиці 4.



   Як видно з таблиці 4, під впливом виключно етіопатогенетичного лікування частка дітей, які перейшли на чотириразове харчування, збільшилась в кінці лікування з 0% до 33,3%. Стандартний об'єм порції з'їдали також значно більше дітей (6,7% до і 27% після лікування), добавки потребували 10% дітей. Збільшилася також і швидкість прийому їжі: в кінці лікування не було жодного пацієнта, який їв довше 20 хв (63,3% до лікування, 0% — після лікування). Але нижчими були інші показники часу прийому їжі. Так, 150–20 хв їли після лікування їли 20% дітей (до лікування 33,3%), 10–15 хв — 40% дітей (до лікування — 3,3%). З'явилася група дітей, які їли менше 5 хв вже на 15 день (10%), а на 25 день — 30% дітей. Перебірливість в їжі кінці лікування залишилася у 36,7% дітей. Бажання їсти мали усі діти (до лікування — 30%).

   Динаміка змін апетиту в процесі лікування була такою. На 15 день лікування у групі спостереження 4-х разовий прийом їжі мав місце у 53,3% дітей, а в контролі — 23,3% дітей, p<0,05 (рис.1).

   Триразовий прийом їжі в групі спостереження мали 46,7% дітей, а в контрольній — 76,6% (p<0,05). Стандарт в групі контролю (66,7% і 56,7%). Швидкість прийому їжі суттєво не відрізнялася в обох групах на 15 день спостереження. Перебірливість у їжі мала місце у 46,7% дітей групи спостереження (при 70% дітей в контрольній групі, p<0,05) (рис.2). Прийом їжі без бажання мали 16,7% дітей контрольної і 13,3% дітей групи спостереження.   На 25 день лікування чотириразова частота прийому їжі мала місце у 70% дітей, які отримували в комплексі лікування БОН-АПЕТИТ, і лише у 33,3% дітей контрольної групи (p<0,05) (рис.1). Кількість дітей, які споживали стандартну порцію і просили добавку, була однаковою в обох группах дітей. Швидкість їжі 5–10 хв мали 40% групи спостереження і лише 30% — групи контролю. Перебірливість в їжі в групі спостереження збереглася лише у 6,7% дітей, а в контрольній групі — у 36,7% дітей, p<0,01 (рис.2). Прийом їжі без бажання не спостерігали ні в одній групі пацієнтів.

   Як видно з рисунку 3, середній бал характеристики апетиту за результатами анкетування був вищим у дітей основної групи.



   Гендерних відмінностей у динаміці апетиту, основних симптомів і синдромів захворювання між группами не виявлено.

   Цікавим є факт значно швидшого покращання аппетиту на фоні застосування БОН_АПЕТИТу у хворого із целіакією, ніж у хворого контрольної групи, який отримував лише еітопатогенетичне лікування, — на 5 і 14 день відповідно. Переносимість препарату БОН-АПЕТИТ була доброю. Лише у 1 дитини з ДЖВШ по гіпокінетичному типу із вираженим застоєм жовчі і супутнім диспанкреатизмом ми спостерігали рецидиви блювоти на 10 день. В цьому випадку подальше використання препарату визнано недоцільним, і його було відмінено. Алергічних реакцій та побічних дій препарату не спостерігалося. Батьки охоче співпрацювали в процесі лікування дітей.

   Висновки

1. На тлі застосування БОН_АПЕТИТу спостерігалося значно швидше усунення основних симптомів хвороби.

2. Застосування БОН_АПЕТИТу в комплексному етіопатогенетичному лікуванні функціональних захворювань травного тракту сприяє підвищенню ефективності лікування.

3. В групі дітей, які отримували в лікувальному комплексі БОН_АПЕТИТ, вищими і швидшими були показники нормалізації апетиту.

4. Відсутність побічних явищ, алергічних проявів, добрі смакові характеристики сприяли підвищенню комплаєнса.

5. При вираженому застої жовчі і диспанкреатизмі застосування БОН_АПЕТИТу треба відстрочити (до 2-х тижнів після початку етіопатогенетичного лікування) для уникнення можливого рецедиву блювоти.

ЛІТЕРАТУРА

1. Бєлоусов Ю.В. Гастроентерологія дитячого віку: Підр.. — К.: СПД Коляда О.П., 2007. — 440с.: іл.
2. Белоусов А.С., Водолагин В.Д., Жаков В.П. Диагностика, дифференциальная диагностика и лечение болезней органов пищеварения. — М.: Медицина, 2002. — 424 с.
3. Бельмер С.В., Гасилина Т.В. Проблема пищеварительной недостаточности: определение понятия, выявление и коррекция // РМЖ. — 2003. — №3. — С. 119–121.
4. Захворювання органів травлення у дітей (стандарти діагностики та лікування) / Ю.В. Белоусов, Л.Г. Волошина, Н.В. Павленко та ін. — Х.: Інжек, 2004. — 123с.
5. Критерії діагностики та принципи лікування хронічних захворювань гастродуоденальної зони у дітей: Метод. реком. / О.М. Лук'янова, М.Ф. Денисова, М.Л. Тараховский та ін. — К., 2002. — 30с.
6. Лукьянова О.М., Белоусов Ю.В., Денисова М.Ф. Гастроэнтерология детского возраста — проблемы и перспективы // Пробл. мед. науки та освіти. — 2002. — №3. — С.5–7.
7. Печкуров Д.В., Щербаков П.Л., Кангалова Т.И. Синдром диспепсии у детей: современные подходы к диагностике и лечению: Інформ.L метод. мат. для педиатров, гастроентерологов и семейных врачей. — Самара, 2005. — 20 с.
8. Drossman D.A. The functional Gastrointestinal Disorders. Diagnosis, Pathophysiology and treatment. A Multinational Consensus. Little, brown and Company. — BostonLNewLYorkLTorontoL London, 1994. — 370p.
9. UNICEF, WHO and UNESCO, Facts for Life: A Communication Challenge. — New York: UNICEF, 1989. — Р.28–9.
10. BMA and the Royal Pharmaceutical Society of Great Britain, British National Formulary, London, BMA and The Pharmaceutical Press, №23, Mar 1992. — Р.344.
11. Stanton A. Glantz. Primer of biostatistics. McGRAWLHILL, 1999. — 459p.


Ключові слова: діти, апетит, гастроентерологічна патологія, функціональні захворювання травного тракту.
Ключевые слова: дети, аппетит, гастроэнтерологическая патология, функциональные заболевания пищеварительного тракта.
Key words: children, appetite, gastroenterological pathology, functional digestive tract diseases.










Реклама:
стоматология протезирование
главные новости
интернет магазин книги медицина, английский
билеты на автобус в Европу
Новости транспорта и статьи
верстка, макетирование, дизайн книг
Мания – интересные новости со всего мира
строительство и ремонт, недвижимость
Туризм, путешествия и отдых
все виды неразрушающего контроля в одном месте | Чтобы с пользой учиться учите разговорный иняз. Предлагаем: уроки английского . Разделы с информацией в каталоге. Ждем Вас. | монтаж скс Cерверы, компьютеры

. . , ,
    
: 2009/3/16 14:09:37 7424

:
»  Современная педиатрия

Современная педиатрия:
» Диалог педиатра и семейного врача по вопросам лечения гипертермии у детей
» ХРОНІЧНІ ФОРМИ ЕПШТЕЙНА—БАРР ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У ДІТЕЙ: СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ
» ОПЫТ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ГЕЛЯ «НАЙЗ» ДЛЯ ЛОКАЛЬНОЙ ТЕРАПИИ ЮРА
» ХВОРОБИ АДЕНОЇДІВ У ДІТЕЙ
» ЭФФЕКТИВНОСТЬ М-ХОЛИНОЛИТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ ПРИ ЛЕЧЕНИИ КИШЕЧНОЙ КОЛИКИ У ДЕТЕЙ
» КЛИНИЧЕСКОГО ПРИМЕНЕНИЯ SACCHAROMYCES BOULARDII В СОВРЕМЕННОЙ ПЕДИАТРИИ: ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ БАЗА
» ХАРАКТЕРИСТИКА, ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ И ОЦЕНКА КЛИНИЧЕСКОЙ ЭФФЕКТИВНОСТИ ДЕТСКИХ ПРОДУКТОВ «НУТРИЛАК»
» МОЖЛИВОСТІ КОРЕКЦІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОРУШЕНЬ ТРАВНОГО КАНАЛУ У ДІТЕЙ
» ІМУНОМОДУЛЯЦІЯ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ТОНЗИЛІТІ: ЗА І ПРОТИ
» ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ЕПІЛЕПСІЙ ТА ЕПІЛЕПТИЧНИХ СИНДРОМІВ У ДИТЯЧОМУ ВІЦІ

Современная педиатрия:
» INNOVATIVE ORGANIZATIONAL STRATEGY FOR CRITICAL CONGENITAL HEART DISEASE
» DETETCTION LEVELS OF CRPhs IN CHILDREN WITH JUVENILE RHEUMATOID ARTHRITIS
» ARI TREATMENT IN CHILDREN: POSSIBILITIES OF IMMUNE CORRECTION
» SOME PSYCHOSOMATIC ASPECTS OF RHEUMATOID ARTHRITIS IN CHILDREN AND ADOLESCENTS
» PRINCIPAL DIRECTIONS OF ACTIVITY AND FURTHER DEVELOPMENT OF THE CHAIN OF ORPHANAGES OF THE MINISTRY OF HEALTH CARE SYSTEM OF UKRAINE
» NAIL BED CAPILLAROSCOPY IN PEDIATRIC RHEUMATOLOGY
» SERUM CORTISOL CONTENTS IN NEWBORNS WITH DISTURBANCE RENAL FUNCTION DUE TO ASPHYXIA
» EFFECT OF DOMESTIC MULTI PROBIOTIC ON ACUTE RESPIRATORY DISEASE MORBIDITY RATES AND PSYCHOMOTOR DEVELOPMENT INDEX IN ORPHANS FROM CHILDREN'S HOME
» COMPARATIVE EVALUATION OF EFFICACY OF VARIOUS SYMBITER MULTI PROBIOTIC PREVENTIVE INTAKE REGIMENS IN DOUBLE BLIND PLACEBO-CONTROLLED TRIAL IN CHILDREN
» EXPERIENCE IN TREATING CHILDREN WITH PRIMARY COMBINED IMMUNE DEFICIENCIES AND THEIR SURVIVAL IN CONDITIONS IN UKRAINE

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN