Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

БІОЕЛЕКТРИЧНА АКТИВНІСТЬ ТОВСТОЇ КИШКИ У ДІТЕЙ З АБДОМІНАЛЬНИМ БОЛЕМ ПРИ СИНДРОМІ ПОДРАЗНЕННОГО КИШЕЧНИКУ

Т.В. Зімницька
Харківська медична академія післядипломної освіти



Вступ

   Основним симптомом у дітей з синдромом подразненого кишечнику (СПК) є абдомінальний біль. У механізмі його формування виділяють два головні фактори: порушення синхронізації моторної функції товстої кишки та підвищення чутливості рецепторів товстої кишки до її розтягнення. Для їх реалізації потрібна нервово-гормональна та ентеральна дисрегуляція. Багато авторів підтримують концепцію щодо провідної ролі центральної нервової системи у розвитку захворювання [2,4,7,8,10,11]. Про це свідчить наявність у хворих СПК невротичних розладів у вигляді депресії, іпохондрії тощо. За даним численних досліджень, у хворих на СПК в нейронах спинного мозку, внаслідок порушення синтезу та розпаду нейротрансмітерів, а також конфігурації рецепторів, больовий імпульс, який іде від товстої кишки до головного мозку, змінює частоту і силу [4,6]. Це сприйняття передається в головний мозок, де у ділянці передньої борозни формується своєрідний патологічний фокус збудження, пов'язаний з лімбічною системою, яка відповідає за емоційний стан.

    Крім того, у хворих з СПК знижується виробництво ендогенних опіатів, які інгібують виділення ацетилхоліну у нервових закінченнях, що послаблює гладенькі м'язи кишечнику [1,4,6,7]. Недостатність ендорфінів викликає відповідні моторні порушення, що проявляються у спастичних скороченнях товстої кишки.

   Спазм м'язів товстої кишки виникає також під впливом домінування парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи внаслідок дії дистресового синдрому на психоемоційну сферу людини [2,5,8].

   Розлади центральної та вегетативної нервової системи, а також порушення гуморальної регуляції, призводять до змін біоелектричних процесів у товстій кишці, які, на думку багатьох авторів, найкраще відображають характер рухових дисфункцій [5]. Формування електричного потенціалу в м'язових клітинах товстої кишки у відповідь на будь-яке подразнення є остаточним результатом взаємодії факторів, що стимулюють та інгібують їх скорочення.

   Метою дослідження було вивчення стану біоелектричної активності товстої кишки та встановлення типу порушень моторної і тонусної функції у дітей зі змішаним варіантом синдрому подразненого кишечнику.

Матеріал і методи дослідження

   Під нашим спостереженням перебувало 40 дітей зі змішаним варіантом перебігу СПК. Середній вік дітей становив 12 років. Діагноз було встановлено згідно з Римськими критеріями ІІІ (2006).

   Головним симптомом у цих хворих був кишковий біль, що мав свої клінічні особливості, зумовлені складним патогенезом. Абдомінальний біль варіював за інтенсивністю та тривалістю — від короткочасних нападів у 12 дітей (30±7%) до постійного ниючого болю (28 хворих, 70±7%). Нерідко (17 дітей, 42±8%) біль посилювався перед дефекацією або відходженням газів. У 11 дітей (28±7%) біль провокувався стресовою ситуацією, у 14 (35±8%) — їжею. Найчастіше біль локалізувався у лівій здухвинній ділянці (22 хворих, 55±8%) та нерідко мігрував протягом доби (13 дітей, 32±8%). При пальпації відмічалась болючість по ходу товстої кишки, частіше зліва (32 хворих, 80±6%). Спазмована сигмовидна кишка пальпувалась у 17 дітей (42±8%). Характер випорожнень дітей був нестійким і оцінювався від 3 до 5 балів за Бристольською шкалою.

   Анамнестичні дані показали, що в 11 випадках (28±7%) СПК формувався на фоні неврологічної патології, батьки 7 дітей (18±6%) вказували на наявність психотравмуючих ситуацій. Більшість наших пацієнтів (23 дітей, 58±8%) відрізнялися емоційною лабільністю, схильністю до невротичних реакцій. Невідповідність скарг клінічним проявам мала місце у 12 дітей (30±7%) Уявлення пацієнтів про неприємні відчуття в животі були неймовірними — біль у животі діти характеризували як «різання ножем», «вибух», «прокол цвяхом» тощо. Усім дітям проводилось дослідження рухової активності товстої кишки з урахуванням її біоелектричної активності за розробленими нами методами електроентероміографії (UА A61B5/05 5099, UA A61B5/05 13905). Характер змін показників біоелектричної активності товстої кишки у відповідь на стимуляцію сніданком визначав тип скорочення кишки та стан її тонусу: коефіцієнт зростання середньої величини потенціалу ΔА та відношення коефіцієнта зростання середньої величини потенціалу до коефіцієнта середньої кількості максимумів (активного часу) ΔА /Δ F(ΔТ). Статистична обробка проводилась параметричними методами [3].

Результати досліджень та їх обговорення

    Збільшення показника ΔА моторної функції більш ніж удвічі (при нормі від 1,5 до 2 разів) спостерігалося у 18 дітей (45±8%) і свідчило про гіперкінетичну дискінезію товстої кишки. При збільшенні ΔА менш ніж у півтора-два рази моторна функція розцінювалась як гіпокінетична (спостерігалася у 11 дітей — 28±7%). Серед моторних порушень переважала гіперкінетична дискінезія товстої кишки (p<0,05). Значення коефіцієнта ΔА /Δ F(ΔТ) перевищувало норму (1,0–2,0) у 26 дітей (65±8%); стан тонусу кишки визначався у них як гіпертонічна дистонія. У 8 дітей (20±6%)   Виявлений характер рухових порушень цілком відповідає існуючим уявленням про значення спастичних скорочень гладкої мускулатури товстої кишки у формуванні абдомінального болю.

Висновки

   У дітей перебіг змішаного варіанту СПК характеризується переважно абдомінальним болем, при якому відбуваються зміни біоелектричної активності товстої кишки та відповідні моторні і тонусні дисфункцій.

   Серед моторних порушень у дітей зі змішаним варіантом СПК достовірно переважає гіперкинетична дискінезія, а серед тонусних — гіпертонічна дистонія, що свідчить про наявність спастичних скорочень товстої кишки.

   У структурі рухових порушень товстоїкишки у дітей з алгічним варіантом СПК переважно відмічаються тонусні дисфункції.

   Визначення типу та ступеня прояву дискінезії і дистонії товстої кишки дозволить диференційовано підходити до призначення терапії хворим з СПК.

ЛІТЕРАТУРА

1. Алиева Э.И., Филин В.А., Халиф Л. // Педиатрия. — 2001. — №5. — С.69—74.
2. Белоусов Ю.В, Белоусова О.Ю. Функциональные заболевания пищеварительной системы у детей. — Х.: ИНЖЭК. — 252с.
3. Генес В.С. Некоторые простые методы кибернетической обработки данных диагностических и физиологических исследований. — М.: Наука, 1967. — 208с.
4. Дзяк Г.В., Залевский В.І., Степанов Ю.М. Функціональні захворювання кишечника. — Дніпропетровськ: ПП «Ліра ЛТД», 2004. — 200с.
5. Жуков Н.А., Сорокина Е.А., Ахмедов В.А., Березникова Т.Н. // Рос. журн. гастроэнтерол., гепатол. и колопроктол. — 2004. — №5. — С.35—41.
6. Ивашкин В.Т., Полуектова Е.А., Бехулшет С. Синдром раздраженного кишечника // Клин. перспективы гастроэнтерол. и гепатол. — 2003. — №6. — С.34—38.
7. Маев И.В., Черемушкин С.В. Синдром раздраженного кишечника: Учеб. пос. — М.: ГОУ ВУНМЦ МЗ РФ, 2004. — 60с.
8. Функциональные нарушения органов пищеварения у детей. Рекомендации и коментарии / С.В. Бельмер, Т.В. Гасилина, А.И. Хавкин, А.С. Эйберман. — М., 2005. — С.32.
9. Эттингер А.П. Основы регуляции электрической и двигательной активности желудочно-кишечного тракта // Рос. журн. гастроэнтерол., гепатол. и колопроктол. — 1998. — №4. — С.13—17.
10. Croffie J.M., Fitzgerald J.F., Chong S.K. Recurrent abdominal pain in children a retrospective study of outcome in a group referred to a pediatric gastroenterology practice // Clin. Pediatr. — 2000. — Vol.39. — №5. — Р.267—274.
11. Johns Hopkins Chronic abdominal pain in childhood: diagnosis and management // Am. Fam. Physician. — 1999. — Vol.59. — №7. — P.1823—1830.

Ключові слова: абдомінальний біль, товста кишка, біоелектрична активність, діти, синдром подразненого кишечнику.
Ключевые слова: абдоминальная боль, толстая кишка, биоэлектрическая активность, дети, синдром раздраженного кишечника
Key words: abdominal pain, colon, bioelectric activity, children, irritable bowel syndrome.






Реклама:
книги интернет магазин медицина, английский
билет автобус Европа
Транспортные новости и статьи
Книги верстка макетирование дизайн
интересные новости со всего мира
урология гинекология | Линолеум и ламинат существенно дешевле паркета. | купить справку об обучении с теми данными, которые Вам необходимы | Экологически чистая матовая краска на стенах и в интерьере вашего дома | помощь психолога

. . , ,
    
: 2009/4/1 16:57:53 4338

:
»  Современная педиатрия

Современная педиатрия:
» Диалог педиатра и семейного врача по вопросам лечения гипертермии у детей
» ХРОНІЧНІ ФОРМИ ЕПШТЕЙНА—БАРР ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У ДІТЕЙ: СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ
» ОПЫТ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ГЕЛЯ «НАЙЗ» ДЛЯ ЛОКАЛЬНОЙ ТЕРАПИИ ЮРА
» ХВОРОБИ АДЕНОЇДІВ У ДІТЕЙ
» ЭФФЕКТИВНОСТЬ М-ХОЛИНОЛИТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ ПРИ ЛЕЧЕНИИ КИШЕЧНОЙ КОЛИКИ У ДЕТЕЙ
» КЛИНИЧЕСКОГО ПРИМЕНЕНИЯ SACCHAROMYCES BOULARDII В СОВРЕМЕННОЙ ПЕДИАТРИИ: ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ БАЗА
» ХАРАКТЕРИСТИКА, ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ И ОЦЕНКА КЛИНИЧЕСКОЙ ЭФФЕКТИВНОСТИ ДЕТСКИХ ПРОДУКТОВ «НУТРИЛАК»
» МОЖЛИВОСТІ КОРЕКЦІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОРУШЕНЬ ТРАВНОГО КАНАЛУ У ДІТЕЙ
» ІМУНОМОДУЛЯЦІЯ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ТОНЗИЛІТІ: ЗА І ПРОТИ
» ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ЕПІЛЕПСІЙ ТА ЕПІЛЕПТИЧНИХ СИНДРОМІВ У ДИТЯЧОМУ ВІЦІ

Современная педиатрия:
» INNOVATIVE ORGANIZATIONAL STRATEGY FOR CRITICAL CONGENITAL HEART DISEASE
» DETETCTION LEVELS OF CRPhs IN CHILDREN WITH JUVENILE RHEUMATOID ARTHRITIS
» ARI TREATMENT IN CHILDREN: POSSIBILITIES OF IMMUNE CORRECTION
» SOME PSYCHOSOMATIC ASPECTS OF RHEUMATOID ARTHRITIS IN CHILDREN AND ADOLESCENTS
» PRINCIPAL DIRECTIONS OF ACTIVITY AND FURTHER DEVELOPMENT OF THE CHAIN OF ORPHANAGES OF THE MINISTRY OF HEALTH CARE SYSTEM OF UKRAINE
» NAIL BED CAPILLAROSCOPY IN PEDIATRIC RHEUMATOLOGY
» SERUM CORTISOL CONTENTS IN NEWBORNS WITH DISTURBANCE RENAL FUNCTION DUE TO ASPHYXIA
» EFFECT OF DOMESTIC MULTI PROBIOTIC ON ACUTE RESPIRATORY DISEASE MORBIDITY RATES AND PSYCHOMOTOR DEVELOPMENT INDEX IN ORPHANS FROM CHILDREN'S HOME
» COMPARATIVE EVALUATION OF EFFICACY OF VARIOUS SYMBITER MULTI PROBIOTIC PREVENTIVE INTAKE REGIMENS IN DOUBLE BLIND PLACEBO-CONTROLLED TRIAL IN CHILDREN
» EXPERIENCE IN TREATING CHILDREN WITH PRIMARY COMBINED IMMUNE DEFICIENCIES AND THEIR SURVIVAL IN CONDITIONS IN UKRAINE

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN