Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ТА БЕЗПЕЧНОСТІ ПРЕПАРАТУ «ТРИГЛОБУЛІН» У ЛІКУВАННІ СЕКРЕТОРНИХ ДІАРЕЙ РОТАВІРУСНОЇ ЕТІОЛОГІЇ У ДІТЕЙ ПЕРШИХ ТРЬОХ РОКІВ ЖИТТЯ

Л.І. Чернишова, І.В. Дзюблик, С.Г. Вороненко, О.О. Юхименко, Д.В. Самарін К.О. Гамазіна, О.І. Касьян
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, м. Київ



Вступ

   Гострі кишкові інфекції (ГКІ) займають друге місце у загальносвітовій структурі захворюваності після захворювань серцево-судинної системи. За даними ВООЗ, протягом останніх 10 років у світі щорічно реєструється біля 1,5 мільярдів випадків діареї. Щодня у світі від ГКІ гине біля 12 тисяч дітей, 80% з яких складають діти молодше двох років. В Україні кишкові інфекції займають провідні місця у структурі дитячої інфекційної захворюваності та летальності. Кишкові інфекції не лише безпосередньо впливають на стан здоров'я дітей, вони створюють несприятливий преморбідний фон, який може обтяжувати перебіг інших захворювань. Найчастіше ГКІ у дітей перебігають у вигляді секреторної діареї. У дітей раннього віку у структурі секреторних діарей переважають віруси, серед яких найбільше значення мають ротавіруси. Особливістю цих вірусних інфекцій є висока контагіозність, найбільш сприйнятливим контингентом є діти раннього віку. Діти більш старшого віку і дорослі люди не хворіють, тому що раніше вже перенесли подібні епізоди захворювань.

   У деяких дітей після перенесеної ГКІ вірусної етіології збудник продовжує виділятися, незважаючи на клінічне одужання. Ці діти є небезпечними в епідеміологічному плані і можуть бути джерелом інфікування для інших. В Україні існують обмежені можливості щодо підтвердження вірусної етіології ГКІ у дітей, а існуючі методи ще недостатньо ефективні при низькій концентрації вірусів у випорожненнях, періодичному вірусовиділенні.

    На сьогоднішній день етіотропне лікування ГКІ вірусної етіології відсутнє. Патогенетична терапія, яка складає основу лікування хворих на ГКІ, спрямована на відшкодування втрат води та електролітів, однак вона не впливає на тривалість діарейного синдрому та не елімінує вірусоносійство. Останнім часом ведеться активний пошук засобів, які могли б полегшити перебіг гострих секреторних діарей. Одним із запропонованих шляхів є пероральне використання препаратів імуноглобуліну, які містять антитіла до вірусів-збудників гострих секреторних діарей [1,4]. Використання препаратів імуноглобуліну при гострих секреторних діареяху дітей може бути корисним ще й тому, що завдяки здатності антитіл
блокувати Fc-рецептори імунокомпетентних клітин стінки кишечнику можливе пригнічення запальних процесів і, тим самим, зменшення інтенсивності діареї. Дослідження, проведені на тваринах, вказують на перспективність цього напрямку [2,3].

   Нами було проведено дослідження ефективності та безпечності препарату «Триглобулін» (ЗАТ «Біофарма») у лікуванні секреторних діарей у дітей перших трьох років життя.

Матеріал і методи дослідження

   Під спостереженням знаходилося 60 дітей віком від 0 до 36 місяців, які мали клінічні прояви гострої секреторної діареї та лікувалися у дитячому інфекційному відділенні МДКЛ №1. Ротавірусну етіологію захворювання було підтверджено шляхом визначення антигену ротавірусів у випорожненнях швидкими тестами Cito Test Rota-Adeno виробництва компанії Pharmasco. Дослідження проводилося протягом лютого–квітня.

   У дослідження не включалися діти з проявами інвазивної діареї, у разі наявності будь-якого первинного або вторинного імунодефіциту, наявності в анамнезі реакцій на введення препаратів крові, а також якщо для лікування даного епізоду ГКІ застосовувалися антибіотики, ентеросорбенти, будь-які протидіарейні препарати або препарати імуноглобулінів. Також в дослідження не включалися діти, у яких результат визначення антигену ротавірусу у випорожненнях був негативним.

    Діти були розподілені на 2 групи. Перша, основна, группа дітей додатково до регідратаційної та дієтотерапії отримувала препарат «Триглобулін». Триглобулін вводився по 1 дозі (0,3 г в 5 мл) 1 раз на добу протягом 5 днів. Друга, контрольна, група отримувала лише базисну терапію.

   Триглобулін є полівалентним імунобіологічним препаратом, до складу якого входять специфічні антитіла до вірусів-збудників гострих секреторних діарей. Препарат може мати імуномодулюючий вплив на перебіг запальних процесів у шлунково-кишковому тракті, пов'язаний із здатністю антитіл, які входять до його складу, блокувати Fc-рецептори імунокомпетентних клітин стінки кишечнику дитини.

   Оцінювалися тривалість основних клінічних проявів гострої секреторної діареї (діарейного синдрому, ексикозу), а також потреба в регідратаційній терапії (оральній регідратації, інфузійній терапії (тривалість проведення)). Вплив Триглобуліну на елімінацію ротавірусів оцінювався шляхом визначення антигену ротавірусу на 6-й день від початку захворювання. Статистична обробка проводилася методами описової статистики (визначалися середні величини, похибки), різниця між досліджуваними групами аналізувалася за допомогою гетероскедастичного Т-тесту.

Результати досліджень та їх обговорення

   В ході скринінгу швидкими тестами було обстежено усього 95 дітей з проявами гострої секреторної діареї, з них з позитивними результатами обстеження на ротавірус виявлено 60 дітей, які методом випадкової вибірки були розподілені на групи. Серед них хлопчиків було 36 (60%), дівчаток — 24 (40%). У всіх дітей спостерігалися прояви гострої секреторної діареї.

    Загальноклінічний аналіз крові показав лейкоцитоз у 10 (33,3%) дітей досліджуваної групи та 14 (46,7%) контрольної; зсув лейкоцитарної формули вліво мав місце, відповідно, у 7 (23,3%) та 9 (30%) дітей. Результати бактеріологічного обстеження випорожнень були негативними у всіх дітей.

   Змін в аналізі сечі не було виявлено в жодної дитини. Таким чином, такі показники, як лейкоцитоз та зсув лейкоцитарної формули вліво, не є специфічними лише для бактеріальних гострих кишкових інфекцій, вони також можуть спостерігатися і у дітей з рота вірусною етіологією захворювання.

   Розподіл дітей досліджуваних груп за тривалістю діарейного синдрому наведений на рисунку 1.



    Як видно з рисунку 1, у переважної більшості хворих обох груп спостерігалася нормалізація випорожнень протягом 6 днів від початку захворювання. У більшості дітей, які отримували Триглобулін, нормалізація випорожнень відбувалася вже на 3–4 день. Однак відмінності щодо цього показника між групами виявилися недостовірними.

   Лише у 2 (6,7%) дітей, які отримували Триглобулін, та 3 (10%) дітей контрольної групи випорожнення нормалізувалися пізніше, ніж на 7-й день, але до 14 дня від початку захворювання, що відповідає перебігу гострої діареї. Розподіл дітей досліджуваних груп за тривалістю ексикозу показаний на рисунку 2.



    Ексикоз І ступеня спостерігався у 16 (53,3%) дітей першої групи та у 15 (50%) дітей контрольної. ІІ ступінь ексикозу визначався, відповідно, у 14 (46,7%) та 15 (50%) дітей. У жодної дитини не було виявлено зневоднення ІІІ ступеня. Такий розподіл дітей за ступенем ексикозу є типовим для госпіталізованих у дитяче інфекційне відділення.

   Прояви ексикозу у дітей обох груп вдалося ліквідувати протягом 6 днів. Найчастіше вони зникали на 3–4 день від початку захворювання. Хоча у першій групі спостерігалося швидше зникнення проявів зневоднення, ніж у контрольній (на 3,63±0,23 день та на 4,03±1,44 день відповідно), однак ці відмінності виявилися недостовірними.

   Тривалість проведення регітратаційної терапії відповідала тривалості зневоднення. Усім дітям проводилася оральна регідратація. Водночас у 11 (36,7%) дітей, які отримували Триглобулін, та 13 (43,3%) дітей контрольної групи додатково проводилася парентеральна регідратація: відмінності між групами недостовірні (p>0,05). Інфузійна терапія проводилася дітям з ексикозом ІІ ступеня у день госпіталізації або на наступний день, її тривалість складала 1–2 дні; відмінності за тривалістю інфузійної терапії між групами були відсутні.

   Таким чином, на тлі прийому Триглобуліну спостерігалася швидша нормалізація основних клінічних проявів гострої секреторної діареї ротавірусної етіології, однак достовірність виявлених відмінностей між групами дітей не досягала критичних значень. Ці дані дещо відрізняються від літературних[4], у яких використання орального імуноглобуліну для лікування ГКІ ротавірусної етіології супроводжувалося більш швидким одужанням. Причиною відмінностей, найімовірніше, є різні режими дозування препарату: так, у дослідженні автори (Guarino A., Canani R., Russo S. et al.) застосовували істотно вищі дози імуноглобуліну (300 мг/кг), який вводився протягом перших 24 годин від початку захворювання.

   Були виявлені достовірні відмінності (р<0,001) між групами за тривалістю виділення ротавірусу з випорожненнями. У першій групі на 6"й день від початку захворювання елімінацію було досягнуто у 28 (93,3%) хворих, а в другій — лише у 12 (40%).   Препарат «Триглобулін» добре переносився дітьми, побічних явищ не спостерігалося в жодному випадку.

Висновки

   З астосування препарату «Триглобулін» дозволяє зменшити тривалість виділення збудника у дітей з ГКІ ротавірусної етіології, тим самим знижуючи контагіозність цих хворих. Враховуючи провідну роль ротавірусів у розвитку гострих секреторних діарей у дітей раннього віку, а також добру переносимість препарату, Триглобулін доцільно використовувати у лікуванні дітей раннього віку з гострими кишковими інфекціями.

ЛІТЕРАТУРА

1. Bass E.S., Pappano D.A., Sharon G.H. Rotavirus // Pediatrics in Review. — 2007. — Vоl.28, №5. — P.183–191.
2. Ebina T. Prophylaxis of rotavirus gastroenteritis using immunoglobulin // Arch Virol Suppl. — 1996. — Vol.12. — P.217–223.
3. Ebina T., Tsukada K., Umezu K. et al. Gastroenteritis in suckling mice caused by human rotavirus can be prevented with egg yolk immunoglobulin (IgY) and treated with a protein-bound polysaccha-ride preparation (PSK) // Microbiol. Immunol. — 1990. — Vol.34,
№7. — P.617–629.
4. Guarino A., Canani R., Russo S. et al. Oral immunoglobulins for treatment of acute rotaviral gastroenteritis // Pediatrics.— 1994.— Vol.93.— P.12–1


Ключові слова: гострі кишкові інфекції, діти раннього віку, ротавіруси, секреторна діарея, Триглобулін.
Ключевые слова: острые кишечные инфекции, дети раннего возраста, ротавирусы, секреторная диарея, Триглобулин.
Key words: acute intestinal infections, early infants, rotaviruses, secretory diarrhoea, Triglobulin.









Реклама:
книги интернет магазин медицина, английский
билет автобус Европа
Транспортные новости и статьи
Книги верстка макетирование дизайн
интересные новости со всего мира
ремонт сотовых телефонов всех моделей и марок телефонов ремонт vertu ferrari nero оперативно качественный | газобетон в Санкт Петербурге

. . , ,
    
: 2009/4/28 13:54:25 5801

:
»  Современная педиатрия

Современная педиатрия:
» Диалог педиатра и семейного врача по вопросам лечения гипертермии у детей
» ХРОНІЧНІ ФОРМИ ЕПШТЕЙНА—БАРР ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У ДІТЕЙ: СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ
» ОПЫТ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ГЕЛЯ «НАЙЗ» ДЛЯ ЛОКАЛЬНОЙ ТЕРАПИИ ЮРА
» ХВОРОБИ АДЕНОЇДІВ У ДІТЕЙ
» ЭФФЕКТИВНОСТЬ М-ХОЛИНОЛИТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ ПРИ ЛЕЧЕНИИ КИШЕЧНОЙ КОЛИКИ У ДЕТЕЙ
» КЛИНИЧЕСКОГО ПРИМЕНЕНИЯ SACCHAROMYCES BOULARDII В СОВРЕМЕННОЙ ПЕДИАТРИИ: ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ БАЗА
» ХАРАКТЕРИСТИКА, ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ И ОЦЕНКА КЛИНИЧЕСКОЙ ЭФФЕКТИВНОСТИ ДЕТСКИХ ПРОДУКТОВ «НУТРИЛАК»
» МОЖЛИВОСТІ КОРЕКЦІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОРУШЕНЬ ТРАВНОГО КАНАЛУ У ДІТЕЙ
» ІМУНОМОДУЛЯЦІЯ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ТОНЗИЛІТІ: ЗА І ПРОТИ
» ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ЕПІЛЕПСІЙ ТА ЕПІЛЕПТИЧНИХ СИНДРОМІВ У ДИТЯЧОМУ ВІЦІ

Современная педиатрия:
» INNOVATIVE ORGANIZATIONAL STRATEGY FOR CRITICAL CONGENITAL HEART DISEASE
» DETETCTION LEVELS OF CRPhs IN CHILDREN WITH JUVENILE RHEUMATOID ARTHRITIS
» ARI TREATMENT IN CHILDREN: POSSIBILITIES OF IMMUNE CORRECTION
» SOME PSYCHOSOMATIC ASPECTS OF RHEUMATOID ARTHRITIS IN CHILDREN AND ADOLESCENTS
» PRINCIPAL DIRECTIONS OF ACTIVITY AND FURTHER DEVELOPMENT OF THE CHAIN OF ORPHANAGES OF THE MINISTRY OF HEALTH CARE SYSTEM OF UKRAINE
» NAIL BED CAPILLAROSCOPY IN PEDIATRIC RHEUMATOLOGY
» SERUM CORTISOL CONTENTS IN NEWBORNS WITH DISTURBANCE RENAL FUNCTION DUE TO ASPHYXIA
» EFFECT OF DOMESTIC MULTI PROBIOTIC ON ACUTE RESPIRATORY DISEASE MORBIDITY RATES AND PSYCHOMOTOR DEVELOPMENT INDEX IN ORPHANS FROM CHILDREN'S HOME
» COMPARATIVE EVALUATION OF EFFICACY OF VARIOUS SYMBITER MULTI PROBIOTIC PREVENTIVE INTAKE REGIMENS IN DOUBLE BLIND PLACEBO-CONTROLLED TRIAL IN CHILDREN
» EXPERIENCE IN TREATING CHILDREN WITH PRIMARY COMBINED IMMUNE DEFICIENCIES AND THEIR SURVIVAL IN CONDITIONS IN UKRAINE

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN