Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

Современные подходы к диагностике и лечению воспалительных заболеваний придатков матки

В.А. Бенюк, Л.Д. Ластовецкая, И.А. Усевич, Е.А. Щерба, В.В. Самсонова
Харківський національний медичний університет


Резюме. Представлены результаты многокомпонентного исследования гомеостаза у женщин с обострением хронического сальпингоофорита. На основании проведенных лабораторных и функциональных методов исследования разработан комплексный дифференцированный лечебно-профилактический метод лечения воспалительных заболеваний придатков матки и профилактики репродуктивных осложнений с применением препарата «Дистрептаза».

Резюме. Надані результати багатокомпонентного дослідження гомеостазу у жінок із загостренням хронічного сальпнігоофориту. На основі проведених лабораторних та функціональних методів дослідження розроблений комплексний диференційований лікувально-профілактичний метод лікування запальних захворювань придатків матки та профілактики репродуктивних ускладнень.



Вступ

Визначення епідеміології запальних захворювань придатків матки — складна задача. За останні три десятиріччя в Україні та за кордоном спостерігається значне зростання частоти виникнення трансмісійних захворювань. На додаток до традиційно трансмісійних хвороб (сифіліс, гонорея) встановлено другу генерацію інфекцій, що включають хламідіоз, вірусні, протозойні та інші захворювання [3, 7]. В економічно розвинутих країнах Європи захворюваність на трансмісійні хвороби збільшилась приблизно в три рази та в останні десять років стабілізувалась на рівні 10–14 випадків на 1000 жіночого населення на рік.

    Згідно з даними вітчизняної літератури, запальні захворювання внутрішніх статевих органів складають 60–65% в структурі гінекологічної захворюваності, при цьому у 4–15% жінок діагностують гнійні запальні захво%
рювання труб та яєчників.

   Провідними спеціалістами в галузі гінекології розроблені клінічні протоколи МОЗ України з лікування запальних захворювань геніталій, що, безумовно, мають велику цінність для лікарів на різних рівнях надання медичної допомоги таким пацієнткам. За велінням часу та зважаючи на спринтерські темпи розвитку сучасної медицини, фахівці постійно розробляють нові методи лікування, враховуючи сьогоденні досягнення.
 
    Терапія запальних захворювань жіночих статевих органів складається з широкого арсеналу протизапальних засобів, серед яких найважливіше місце займають антибактеріальні препарати. Однак їх клінічна ефективність часто виявляється недостатньою, що насамперед зумовлено тяжкістю перебігу інфекційного процесу, глибокими структурними змінами пошкодженої тканини, складністю підбору оптимальних схем лікування та режиму введення антибіотиків. Вказані обставини зумовлюють необхідність детального розгляду питань раціональної етіотропної терапії, а також оцінки критеріїв її ефективності та перспектив використання при різних клінічних формах і варіантах перебігу запальних захворювань внутрішніх статевих органів у жінок.

   У якості каталізатора, стимулюючого вплив традиційних протизапальних засобів, на теперішній час застосову ються протеолітичні ферменти, що включають панкреатичні протеази, бромелайн (фермент ананасу), папаїн (фермент папайї), грибкові протеази та серратіопептидазу (фермент шовкопряду).

   Протеолітичні ферменти не відносяться до протизапальних засобів прямої дії, вони забезпечують надійну регресію запалення внаслідок вираженого фібринолітичного ефекту [5]. Процес відбувається під час гідролітичного розщеплення пептидних зв'язків, що реалізується у вигляді розчинення мікротромбів та фібринових агрегатів в пошкодженій області, покращує кровозабезпечення, оксигенацію та відновлення клітин. Зменшуються набряк та больовий синдром. Ефекти є дійсно корисними, тому що при запальних захворюваннях статевих органів жінки мають місце значне пригнічення фібринолізу та відсутність активації протизгортаючих механізмів, що, в свою чергу, підсилює процеси мікротромбоутворення.

    З позицій сучасної патофізіології, розвиток захворювання, специфіка його перебігу в значній мірі визначаються індивідуальними особливостями макроорганізму та його реактивністю, важливим компонентом якої є імунний гомеостаз. На думку більшості дослідників, порушення імунної складової є однією з ключових ланок патогенезу захворювання [1, 2, 6].
Усе вищевикладене визначило актуальність, медичну та соціальну значимість дослідження за даною тематикою і підстави для розробки адекватних лікувально-профілактичних заходів.

Матеріал і методи дослідження

    Проведені клініко%лабораторні та функціональні дослідження у 94 жінок репродуктивного віку з гострими запальними захворюваннями придатків матки і загостренням хронічного процесу на момент обстеження. Усі жінки були розподілені на 3 клінічні групи: I — 30 пацієнток із запальними процесами придатків матки, які отримували загальноприйняті лікувально%профілактичні заходи, II — 34 жінки з аналогічною патологією, які проходили розроблений авторами курс терапії, III (контрольна) — 30 гінекологічно та соматично здорових жінок.
 
    Дослідження матеріалу із цервікального каналу та піхви проводили з використанням стандартних мікробіологічних методів для визначення характерумікробної колонізації, включаючи нормальну лактофлору та внутрішньоклітинні мікроорганізми (хламідії, мікоплазми, уреаплазми), віруси простого герпесу (1-го і 2-го типів), цитомегаловіруси при першому відвідуванні лікаря та після проведення курсу лікування.

   Кровообіг в органах малого тазу досліджували за допомогою доплерометрії артерій і вен матки та яєчників. При цьому оцінювали індекс резистентності (IR), пульсаційний індекс (PI), систоло-діастолічне співвідношення
(С/D) маткових і яєчникових артерій.

   Дослідження популяційного та субпопуляційного складу лімфоцитів периферійної крові проводили шляхом непрямої флюоресценції з використанням реагентів виробництва МКА «Caltag Laboratories» (США). Цитохімічне дослідження макрофагів периферійної крові проводили з метою визначення їх активації в умовах патологічного процесу та впливу запропонованої авторами терапії.

    Концентрацію цитокінів (IL%1â; IL%6; IFN%ã; TNF%á) у сироватці крові визначали твердофазним імуноферментним методом з використанням наборів за методиками, що додавались («Caltag Laboratories», США).

   Запропонований лікувальний комплекс для жінок із запальними захворюваннями придатків матки включав етіотропну терапію, спрямовану на мікробний чинник, ферментну терапію з використанням серратіопептидази та імуномодулюючого препарату Протфенолозід. При цьому для етіотропної антибактеріальної терапії використовувалися:

— антибіотик з групи цефалоспоринів (цефоперазон), високоактивний по відношенню до широкої групи аеробних грампозитивних і грамнегативних бактерій, анаеробів;
— антибіотик з групи макролідів — кліндаміцин (препарати цієї групи проявляють активність щодо хламідій, уреаплазм, мікоплазм).

   З метою терапії та попередження грибкової інфекції використовувався флуконазол. Імунокорекцію у II клінічній групі пацієнтів проводили препаратом Протфенолозід — імуномодулюючим засобом рослинного походження, до складу якого входять глікозиди флавоноїдів з інтерфероногенними та апоптозомодулюючими властивостями, які відіграють важливу роль в реалізації противірусного та антибактеріального захисту. Протфенолозід пацієнтки приймали ентерально протягом 2%х місяців з розрахунком індивідуальної дози.

Результати досліджень та їх обговорення

   При мікробіологічному та вірусологічному дослідженні вмісту піхви та цервікального каналу герпетична та цитомегаловірусна інфекції були виявлені у 48% випадків, а хламідійна — у 35%. У 74% випадків, крім вірусної та хламідійної інфекцій, була діагностована асоційована аеробно- анаеробна мікрофлора з переважанням бактероїдів. В аеробному спектрі мікроорганізмів домінувала кишкова паличка (28% випадків). Мікоплазми та уреаплазми зустрічались у 29% випадків.
 
    У ході наукової роботи вивчалася чутливість основних представників патогенної та умовнопатогенної мікрофлори жіночих статевих органів до антибактеріальних препаратів. Виявлено, що більшість штамів має множинну медикаментозну стійкість. Відсутність універсальних антибактеріальних препаратів обумовлює необхідність їх комбінованого використання із застосуванням імунокоректорів та ферментних засобів з метою попередження хронізації інфекції.

   Проведені нами дослідження з використанням наборів моноклональних антитіл до диференційованих антигенів лімфоцитів показали, що пацієнткам з запальними захворюваннями придатків матки притаманні підвищення як абсолютної, так і відносної кількості мононуклеарів (р<0,05), що експресують антиген СD22 та ì-ланцюг IgM, а також активованих антигенів CD38 та HLA-Dr, представлених на природних клітинах-кілерах, активованих лімфоцитах і моноцитах. Одночасно відбувається статистично достовірне зниження абсолютної кількості клітин, експресуючих маркери зрілих -%лімфоцитів (CD3, CD5, CD7), а також субпопуляцій Т-хелперів/індукторів (CD3) і Т-супресорів/цитотоксичних клітин (CD8).\    Аналіз отриманих результатів показав, що першочерговими ознаками перебудови імунної системи як відповідь на бактеріальну інвазію є зміна спрямованості кореляційних зв'язків між різними імунокомпетентними клітинами. Зокрема, абсолютне та відносне збільшення кількості В-клітин, що експресують антиген CD22 та ì-ланцюг IgM, супроводжується руйнуванням усіх існуючих в нормі (III клінічна група) поряд із створенням нових кореляційних зв'язків (CD22—CD4; ì-ланцюг IgM—CD7 та ін.). Схожа тенденція простежується і щодо Т-лімфоцитів та їх субпопуляцій, моноцитів, а також клітин, що несуть маркери активованих мононуклеарів (CD38, HLA-Dr).

   Водночас відбувається зниження фагоцитарної активності лейкоцитів за фагоцитарним числом — 42,4±5,9 (в контролі — 67,4±2,0; p<0,01) та фагоцитарним індексом — 1,82±0,52 (в контролі — 2,5±0,21; p<0,05). Автори вважають, що особливістю імунологічноївідповіді при гострих запальних захворюваннях придатків матки є значне збільшення абсолютної кількості клітин, які несуть маркери В-лімфоцитів та мононуклеарів, експресуючих антигени CD38 та HLA-Dr. В той же час вираженої динаміки показників, які свідчать про фенотип Т-лімфоцитів та їх субпопуляцій, виявлено не було. Відомо, що такий тип активації імунної системи неспецифічний і має захисний характер [2, 4]. Вищезазначену динаміку фенотипу мононуклеарів можна розглядати як захисно-пристосувальну реакцію макроорганізму на бактеріальну інвазію, вираженість якої проявляється у вигляді значного збільшення кількості активаційних антигенів CD38 та HLA-Dr, моноцитів та еозинофілів периферійної крові.   Результати проведених досліджень узгоджуються з даними інших авторів [1, 2].

   Виявлені в ході дослідження зміни структури кореляційних зв'язків свідчать про «напруження» імунної системи, що, в свою чергу, може зумовлювати не тільки захисні, але й пошкоджуючі ефекти, що найбільш вірогідні при неадекватному лікуванні. Ці фактори відіграють вирішальну роль в хронізації ексудативно%деструктивного (гострого) запалення.

   Клінічна картина запальних захворювань придатків матки поліморфна і складається з декількох ведучих синдромів. Найбільш характерним і найчастішим клінічним проявом цієї патології є тазовий біль. У гострій стадії запального процесу маніфестація цього симптому пов'язана з подразненням периферійних нервових закінчень біологічно активними речовинами — медіаторами запалення (кінінами, простагландинами, гістаміном та ін.). Інтенсивність тазового болю визначається не тільки глибиною деструкції пошкодженої тканини, але й характером гемодинамічних порушень в судинному басейні малого тазу, а також індивідуальним порогом больової чутливості конкретної пацієнтки.

   Для визначення гемодинаміки у тазовому басейні використовували доплерометричне дослідження судин матки і придатків. Виявлені локальні порушення кровообігу в маткових та яєчникових артеріях супроводжувались спазмом з підвищенням резистентності судин у 1,5 рази, що в значній мірі сприяло посиленню больових відчуттів таспонукало на використання ферментної терапії.

   Слід зазначити, що при проведенні диференційованого лікування у жінок I клінічної групи, які проходили класичну схему терапії, було виявлено поступове збільшення кількості клітин, що несуть на своїй мембрані маркери зрілих Т-лімфоцитів (CD3, CD5, CD7), а також субпопуляці Т-хелперів/індукторів. Поряд із цим, вміст Т-супресорів/цитотоксичних клітин (CD8) залишався нижче нормальних показників (III клінічна група). Зберігався високий рівень мононуклеарів, експресуючих антиген СD22, а також антигени CD38 та HLA-Dr, представлені на природних клітинах-кілерах, активованих лімфоцитах та моноцитах. Крім того, відмічався високий рівень В%клітин та активованих мононуклеарів, що, на нашу думку, свідчило про «напруження» імунної системи.

   У жінок II клінічної групи, при використанні запропонованого нами алгоритму лікування (комбінована антибіотикотерапія, серратіопептидаза, Протфенолозід) спостерігалось збільшення загальної кількості зрілих Т-лімфоцитів. Кількість імунокомпетентних клітин, експресуючих антигени CD22, CD45RA, CD38 статистично вірогідно зменшувалась, наближаючись до значень контрольних величин. Також у пацієнток цієї групи відмічалося помітне підвищення фагоцитарної активності лейкоцитів.

   Резистентність маткових і яєчникових артерій, а також їх спазмування з погіршенням кровопостачання в результаті проведеного лікування у вагітних II клінічної групи знизились у 1,6 рази (р<0,05), що свідчило про відновлення ефективного кровообігу в матково-яєчниковому басейні. Визначені імунологічні та реологічні параметри поєднувались зі зменшенням больового синдрому вже на 4-ту добу від початку лікування. У жінок I клінічної групи ці зміни були менш вираженими.Висновки

Отримані результати дають можливість стверджувати, що у патогенезі запальних захворювань придатків матки гемодинамічні порушення та зміни в імунологічному статусі пацієнток є вирішальними для прогнозу перебігу захворювання, тому обов'язковими складовими лікувальних заходів для попередження незворотних деструктивних порушень у репродуктивній сфері мають бути імуномодулююча, ферментна та комбінована антибіотикотерапія.

ЛІТЕРАТУРА

1. Малашенкова И.К., Дидковский Н.А. Принципы иммунокорригирующей терапии вторичных иммунодефицитов, ассоциированных с хронической бактериально%вирусной инфекцией // РМЖ. — 2002. — Т. 10, № 21. —С. 973—977.
2. Малашенкова И.К., Дидковский Н.А., Левко А.А. К вопросу о роли индивидуального подбора иммунокорректоров // Фарматека. — 2004. — № 6. — С. 118—122.
3. Коханевич Е.В., Дудка С.В. Сальпингооофориты. Некоторые аспекты этиологии, патогенеза, диагностики и лечения // Репродуктивное здоровье женщины. — 2003. — № 3 (15). — С. 59—65.
4. Серов В.Н., Тихомиров А.П., Лубнин Л.А. Одновременные принципы терапии воспалительных заболеваний женских половых органов: Метод. пособие. — М., 2003. — 224 с.
5. Системная энзимотерапия / Под ред. В.И. Мазурова, А.М. Лила, Ю.И. Стернина. — СПб., 2001. — 46 с.
6. Тихомиров А.Л., Юдаев В.Н., Лубнин Л.А. Современный алгоритм терапии воспалительных заболеваний половой системы // РМЖ. — 2003. — Т. 11, № 1. — С. 62—70.
7. Яглов В.В. Воспалительные заболевания органов малого таза // Гинекология. — 2001. — Т. 1, № 3. — С. 142—156.

Ключевые слова: сальпингоофорит, воспаление, Дистрептаза.
Ключові слова: сальпінгоофорит, запалення, Дистрептаза.
Key words: salpigoophoritis, inflammation, Distreptaza.






Реклама:
книги интернет магазин медицина, английский
билет автобус Европа
Транспортные новости и статьи
Книги верстка, макетирование, дизайн
интересные новости со всего мира
строительство и ремонт, недвижимость
Вопрос о интернет казино играть

. . , ,
    
: 2009/6/10 17:14:19 3856

:
»  Здоровье женщины

Здоровье женщины:
» Современные аспекты патогенеза, диагностики и лечения антифосфолипидного синдрома и других тромбофилических состояний при беременности
» Фитоэстрогены в лечении ранних перименопаузальных нарушений
» Особенности внутрисердечной гемодинамики у плода с аневризмой вены Галена
» Оптимизация методов лечения недостаточности лютеиновой фазы у женщин репродуктивного возраста на фоне гиперпролактинемии
» Использование пробиотиков с целью улучшения репродуктивного здоровья женщины
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Экосистема влагалища и вагинальные инфекции
» Возможности применения Гинестрила при неоадъювантной терапии больных репродуктивного возраста с миомой матки
» Опыт применения препарата Микогал при лечении вагинального кандидоза у беременных с угрозой невынашивания плода
» Миома матки и гормональная контрацепция

Здоровье женщины:
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Роль порушення обміну серотоніну при функціональних розладах системи травлення у підлітків
» Особенности иммунологической реактивности женщин с нейроэндокринным ожирением
» Індивідуальні підходи до лікування і прогнозування інфекцій, що виникають у ранах
» Ефективність комплексного застосування рослинних препаратів у лікуванні хронічного пієлонефриту у фазі загострення
» Особливості клінічного перебігу герпесвірусної інфекції репродуктивної системи у жінок
» Клінічне застосування препарату Лавомакс® в комплексній терапії жінок з хронічними запальними захворюваннями органів малого тазу герпесвірусно-бактеріальної етіології
» Хламидийная инфекция, как причина плацентарной недостаточности у беременных
» Комплексний підхід до оцінки гормонального гомеостазу у безплідних жінок при синдромі рефрактерних яєчників та їх виснаження
» Оцінка оваріального резервуу жінок із безпліддям

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN