Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

Порівняльна характеристика стану приєднання адгезивних волоконних шинуючих систем вітчизняного виробництва до твердих тканин зубів

І.М. Печковська1, О.І. Мірза2, А.В. Борисенко3, К.Є. Печковський3


1 Київський медичний інститут Української асоціації народної медицини
2 Інститут екології і медицини
3 Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця


Резюме. У статті представлені дані порівняльних електронно-мікроскопічних досліджень приєднання адгезивних волоконних шинуючих систем вітчизняного виробництва «GlassDent» (Оксомат АН) і «Поліглас» (ЕСТА) до твердих тканин зубів. Показана наявність доброї адгезії фотокомпозиту як до емалі й дентину, так і до армуючих скловолокон.
Ключові слова: адгезивні армовані шинуючі системи, скловолокно, композиційний матеріал, емаль, дентин, гібридна зона, скануюча електронограма.


Шинування рухомих зубів хворих на генералізований пародонтит об’єднує групу зубів чи весь зубний ряд в єдину функціональну систему, перерозподіляє навантаження, створює умови «фізіологічного комфорту» зубного ряду. У комплексі з іншими заходами (терапевтичним, хірургічним і фізіотерапевтичним лікуванням) це дозволяє досягти тривалої ремісії (стабілізації) дистрофічно-запального процесу в пародонті [5, 9].

Зараз існує велика кількість шинуючих конструкцій, що застосовуються з цією метою. Одним з головних критеріїв вибору відповідних конструкцій уважається фактор часу, на який накладається шина [5, 9]. Залежно від цього розрізняють тимчасові, напівпостійні та постійні шини [1].

Для постійного шинування використовують велику кількість знімних і незнімних шинуючих ортопедичних конструкцій. Однак значна втрата часу, необхідність роботи зубного техніка та ливарної лабораторії роблять ці конструкції досить трудомісткими, подовжують терміни шинування й підвищують вартість шин. Часто підготовка до шинування потребує значного травмування зубів (глибокого препарування, депульпації тощо). Більшість таких шин не задовольняє пацієнтів із косметичної точки зору [2].

Останні 7–10 років для шинування рухомих зубів використовують фотокомпозиційні матеріали. З них можна виготовити постійні та тимчасові шини різних конструкцій. До їх складу входять, крім композиту, армуючі волоконні зв’язуючі матеріали (АВЗМ), завдяки чому такі шини отримали назву адгезивних армованих шинуючих систем (ААШС) [2, 14].

Головна роль армуючих волокон полягає в підвищенні міцності шини, а отже, і стійкості до жувального навантаження рухомих зубів, включених у шину [5, 7].

Сила та надійність приєднання шини до твердих тканин зубів, композиту до армуючих волокон, а отже, й монолітність усієї конструкції залежать від властивостей адгезивної системи, її складу, властивостей самого композиту, методики попереднього кислотного протравлювання твердих тканин зубів, їх стану, вітальності, форми додаткових порожнин, фізико-хімічних і механічних властивостей самої арматури та методу обробки волокон [5, 14].

Існуючі на сьогодні основні групи АВЗМ включають матеріали на основі поліетилену, скловолокна та склокераміки [14].

Уважається, що найбільшу міцність, близьку до сплавів неблагородних металів, мають шини, що складаються з неорганічних арматур на основі скловолокна та композиту. Після полімеризації волокна органічно входять до складу композиту, перетворюючи дану конструкцію в моноліт. Менш міцні неорганічні арматури на основі керамічного волокна [12].

Нашу увагу привернули АВЗМ на основі скловолокон. Перевагами АВЗМ на основі скловолокон є: біосумісність із твердими тканинами зубів; вони не потребують додаткових аксесуарів у роботі (спеціальних ножиць, паперово-бавовняних рукавиць), як при роботі з поліетиленовими арматурами. Випускається їх модифікація у вигляді порожнинного джгутика (шнурка) та смужки. Шнурок оптимально використовувати для шинування бокових зубів із застосуванням техніки створення боріздки, для відновлення поодиноких дефектів зубного ряду або як альтернативу внутрішньокореневим штифтам [2, 3, 5, 7, 10].

Зараз в Україні накопичений певний досвід використання АВЗМ, в основному іноземного виробництва [2, 4, 5, 7, 9, 16]. Останні кілька років стоматологи України успішно застосовують скловолокна вітчизняного виробництва «Глассдент» (Оксомат-Діпол, Київ) і «Поліглас» (ЕСТА, Київ) [6, 13, 15]. Однак у друкованих роботах вітчизняних авторів відсутні відомості про адгезивні властивості шин, армованих скловолокном. Ураховуючи це, метою роботи було провести порівняльне електронно-мікроскопічне дослідження стану приєднання шин до твердих тканин зубів з використанням ААШС вітчизняного виробництва.


МАТЕРІАЛ І МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ

Експериментальне вивчення стану приєднання ААШС до твердих тканин зубів проводилось на зубах, видалених за ортодонтичними показаннями (різці, премоляри та моляри), а також зубах, видалених під час клаптевих операцій. Після видалення зуби протягом 15-ти хвилин промивали 3 % розчином перекису водню. З поверхні коренів видаляли залишки тканин періодонту та зубних відкладень. Зуби розміщували по зубній дузі в моделях із гіпсу чи силіконового відбиткового матеріалу. Після цього проводили шинування фронтальних і бокових зубів.

Для цього в коронках шинованих зубів за допомогою турбінної бормашини бором з алмазним покриттям створювали паз. У молярах і премолярах його препарували в ділянці поздовжньої фісури шириною 2,5 мм, глибиною – у межах плащового дентину (до 2 мм). У різцях та іклах паз створювали на язиковій (піднебінній) поверхні глибиною 1 мм.

Для порівняльного вивчення використовували ААШС вітчизняного виробництва – скловолокно «Глассдент», сплетене у вигляді порожнинного джгута (рис. 1) і стрічки (рис. 2). Його обробляли універсальним адгезивом і фіксували «Флоу композитом» (Оксомат-Діпол, Київ). Також використовували скловолоконну стрічку, обплетену поліефірними мікроволокнами «Поліглас» (рис. 3) з відповідним адгезивом (ЕСТА, Київ). Приєднання до зубів проводили тим же текучим композитом виробництва компанії «Оксомат АН».



Контролем слугували шини зі скловолоконною арматурою «Гласспен» (Glasspan, США) (рис. 4, 5). Цей матеріал одним із перших з’явився на стоматологічному ринку України і досить ефективно використовується більше десяти років. Для фіксації цієї арматури до шинованих зубів використовували текучий композит «Революшн» та адгезивну систему «Опті Бонд Соло Плюс» виробництва компанії «Kerr» (США).



Усього на моделях було виготовлено по п’ять шин з кожним видом ААШС. Виготовлення шин проводили за методикою фірми-виробника.

Після шинування виготовляли поперечні шліфи зубів із шиною товщиною 0,5 мм, розріз зуба перетинав волоконну арматуру під кутом 90°. Шліфи обробляли спиртом, 36 % ортофосфорною кислотою протягом 20 сек і занурювали у фізрозчин. [11]

Стан приєднання композиту до твердих тканин зубів і до волоконної арматури вивчали методом растрової електронної мікроскопії за допомогою мікроскопа Zeiss EVO 50 XVP фірми «Carl Zeiss» (Німеччина) при збільшенні 250–4000 [8].


РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ЇХ ОБГОВОРЕННЯ

При використанні ААШС у складі скловолоконної арматури «Гласспен», текучого композиту «Революшн» та адгезивної системи «Опті Бонд Соло Плюс» (Керр, США) утворюється щільне з’єднання композиту з емаллю та дентином у вигляді суцільної зони приєднання. У дентині відмічається утворення добре вираженої гібридної зони з глибоким проникненням адгезиву всередину дентинних трубочок. Волокна арматури щільно оточені композитом, утворюючи монолітну, без пустот і відривів структуру шини.

При використанні ААШС у складі скловолоконної смужки, обплетеної поліефірними мікроволокнами «Поліглас» з адгезивом (ЕСТА) та «Флоу композитом» (Оксомат-Діпол), утворюється щільне з’єднання композиту з емаллю та дентином у вигляді суцільної зони приєднання. У дентині відмічається утворення добре вираженої гібридної зони з глибоким проникненням адгезиву всередину дентинних трубочок. Волокна арматури щільно оточені композитом, утворюючи монолітну, без пустот і відривів структуру шини (рис. 6).

При використанні ААШС у складі скловолоконної арматури «Глассдент» (стрічки або порожнинного шнурка), «Флоу композита» та універсального адгезиву (Оксомат-Діпол) (рис. 7) утворюється щільне з’єднання композита з емаллю та дентином у вигляді суцільної зони приєднання (рис. 8). Відмічається утворення добре вираженої гібридної зони з глибоким проникненням адгезиву всередину дентинних трубочок (рис. 9). Волокна арматури щільно оточені композитом (рис. 10), утворюючи монолітну, без пустот і відривів структуру шини.



ВИСНОВКИ

Порівняльне електронно-мікроскопічне дослідження стану приєднання шин, виготовлених з ААШС вітчизняного виробництва, зі скловолокнами «Глассдент» (Оксомат-Діпол, Київ) і «Поліглас» (ЕСТА, Київ) та аналога іноземного виробництва «Гласспен» (Керр, США) показали, що композиційний матеріал у кожній системі надійно приєднується як до твердих тканин зубів, так і до армуючих скловолокон, утворюючи єдину монолітну структуру.

Зони приєднання адгезивних систем, армованих вітчизняним скловолокном «Глассдент» і «Поліглас», за якістю не відрізняються від аналога ААШС іноземного виробництва з використанням Гласспен.


ЛІТЕРАТУРА
  1. Акулович А.В., Рогатнев В.П. Применение системы «Splint-It!» для шинирования подвижных зубов в комплексном лечении заболеваний пародонта // Новое в стоматологии. – 2000. – № 4. – С. 3–12.
  2. Бакшутова Н.А., Головня И.А., Заверная А.М. Современные методики шинирования при заболеваниях пародонта // Современная стоматология. – 2000. – № 2. – С. 37–40.
  3. Белоклицкая Г.Ф., Лузина О.В. Шинирование подвижных зубов и восстановление включенных дефектов зубных рядов в комплексном лечении генерализованного пародонтита // Современная стоматология. – 2004. – № 2. – С. 64–65.
  4. Безсмертний А.А. Сумісне застосування волоконного адгезивного шинування зубів з диференційованою остеотропною терапією в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис. … канд. мед. наук: Полтава 2004. – 17 с.
  5. Борисенко А.В. Шинирование зубов в комплексном лечении заболеваний пародонта // Дентальные технологии. – 2001. – № 2. – С. 12–17.
  6. Бургонский В.Г., Крикотун А.И. Клиническая оценка систем и методов шинирования зубов в комплексном лечении болезней пародонта // Современная стоматология. – 2002. – № 2. – С. 52–55.
  7. Вишняк Г.Н. Генерализованные заболевания пародонта (пародонтоз, пародонтит). – К., 1999. – С. 173–189.
  8. Гурин Н.А. Растровая электронная микроскопия твердых тканей зуба // Стоматология. – 1976. – № 6. – С. 18–22.
  9. Данилевский Н.Ф., Борисенко А.В. Заболевания пародонта. – К.: Здоров’я. – 2000. – С. 268–287.
  10. Лихота К.М. Відновлення втраченої коронкової частини зуба еластичними штифтовими конструкціями / Матеріали ІІ (ІХ) з’їзду Асоціації стоматологів України. – К.: Книга плюс, 2004. – С. 418–419.
  11. Мамедова Ф.М. Изготовление шлифов из недекальцинированных тканей зубов // Медицинский журнал Узбекистана. – 1981. – № 1. – С. 77–78.
  12. Мащенко І.С. Запальні та дистрофічні захворювання пародонта. Навчальний посібник з терапевтичної стоматології. – Дніпропетровськ: АРТ-Прес, 2003. – С. 150–153; 166–170.
  13. Печковська І.М. Використання вітчизняної скловолоконної арматури «GlassDent» у шинуванні зубів хворих на генералізований пародонтит // Матеріали ІІ (ІХ) з’їзду Асоціації стоматологів України. – К.: Книга плюс, 2004. – С. 259–260.
  14. Підлісний Р.В. Застосування композитних матеріалів, армованих штучними волокнами, для виготовлення пародонтальних шин // Новини стоматології. – 2002. – № 1. – С. 14–17.
  15. Соловьев М.Ф. Отечественный волоконный связующий материал «Полиглас» // Современная стоматология. – 2001. – № 1. – С. 4–5.
  16. Ткаченко І.М., Писаренко О.А. Досвід використання шинувальної стрічки фібер-сплінт в ортопедичному лікуванні хронічного генералізованого пародонтиту ІІ та ІІІ ступеня тяжкості й аналіз поломок у термін спостереження 1,5 року. Матеріали ІІ (ІХ) з’їзду Асоціації стоматологів України. – К.: Книга плюс, 2004. – С. 449.

Резюме. В статье представлены данные сравнительных электронно-микроскопических исследований присоединения адгезивных волоконных шинирующих систем отечественного производства «GlassDent» (Оксомат АН) и «Полигласс» (ЭСТА) к твердым тканям зубов. Показано наличие хорошей адгезии фотокомпозита как к эмали и дентину, так и к армирующим стекловолокнам.
Ключевые слова: адгезивные армированные шинирующие системы, стекловолокно, композиционный материал, эмаль, дентин, гибридная зона, сканирующая электронограмма.

Summary. The article presents data on comparative electronic- microscopic research into attachment of adhesive fibre splinting systems of Ukrainian production, such as «GlassDent» (Oksomat AN) and «Polyglass» (ESTA), to hard dental tissues. Good adhesion of photocomposite both to enamel, dentine and to reinforced glass fibres has been demonstrated.
Key words: scanning electron microscopic study, root canal filling materials.






Реклама:
книги интернет магазин медицина, английский
билет автобус Европа
Транспортные новости и статьи
Книги верстка, макетирование, дизайн
интересные новости со всего мира
строительство и ремонт, недвижимость
Секреты компьютерных игр. Жми - пейнтбольные клубы в иркутске . Чего нельзя одевать в клуб?

. . , ,
    
: 2009/6/20 18:00:45 4309

:
»  Современная стоматология

Современная стоматология:
» Оценка состояния языка
» Вектор-терапия
» Современная технология местного обезболивания в стоматологии
» Рубцы: особенности клинического течения и лечения
» Использование препарата «Гивалекс» в профилактике и лечении послеоперационных осложнений у больных с опухолями и опухолеподобными образованиями челюстей
» Применение адгезивных стоматологических пленок «Диплен-Дента» в комплексном лечении больных генерализованным пародонтитом
» Особенности фиксации ортопедических конструкций. Современные аспекты. Обзор литературы
» Отечественный стекловолоконный материал «Полиглас». Руководство к применению
» Сиалографическая диагностика заболеваний слюнных желез
» Лечение дистального прикуса с применением миофункциональных аппаратов индивидуального изготовления

Современная стоматология:
» Причины деформации зубных рядов у детей и подростков и их последствия. Обзор литературы
» Особенности фиксации ортопедических конструкций. Современные аспекты. Обзор литературы
» Підвищення ефективності ортопедичного лікування хворих з дефектами коронок зубів і зубних рядів незнімними конструкціями зубних протезів шляхом профілактики рецесії ясенного краю
» Фактори, що впливають на стабільність параметрів імпластрукції, яка базується на субперіостальному імплантаті
» Способ вестибулопластики
» Применение препарата «Гивалекс» в комплексном лечении одонтогенных воспалительных заболеваний мягких тканей и челюстей у больных, отягощенных наркоманией
» Фуркаційні дефекти, їх ліквідація з використанням кістково-пластичного матеріалу «Остеопласт»
» Возможности использования лазерных технологий с целью лечения и профилактики на пародонтологическом и хирургическом приеме
» Использование препарата «Холисал» при лечении гингивитов
» Актуальность этиологии и патогенеза хронического рецидивирующего афтозного стоматита. Обзор литературы

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN