Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

Роль порушення мікробіоценозу кишечника при вугровій хворобі і корекція препаратом Хілак® форте

С.В. Вольбин, К.Ф. Ващенко
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

Резюме. Дана морфологічна характеристика, визначено вміст рецепторів до естрогенів та прогестерону, а також досліджені імуногістохімічні особливості регуляторів апоптоза в яєчниках та ендометрії у пацієнток з пухлиноподібними ураженнями яєчників.

Резюме. Дана морфологическая характеристика, определено содержание рецепторов к эстрогенам и прогестерону, а также исследованы иммуногистохимические особенности регуляторов апоптоза в яичниках и эндометрии у пациенток с опухолевидными поражениями яичников.

Summary. The morphological characteristic, maintenances of estrogen and progesterone receptors and features of apoptosis regulators of tumor-like ovary formations and endometrium is given in article.



Вступ

   На даний час серйозною проблемою дерматології є вивчення патогенезу і методів лікування вугрової хвороби (ВХ). Зацікавленість дерматологів проблемою ВХ обумовлена різноманітністю клінічних проявів захворювання, найбільш поширеного у підлітків, осіб молодого віку і старше 30 років [1, 8, 15, 16].

   Косметичні проблеми в значній мірі поглиблюють соціально-психологічні, міжособистісні відношення у більшості пацієнтів, часто викликають депресію, зниження якості життя [20, 21].

    ВХ — поліморфне мультифакторне захворювання [1, 5, 10, 19]. Патогенетична роль різних факторів залишається предметом вивчення дерматологів і косметологів [8]. В останні роки дерматологи і косметологи все частіше звертають увагу на проблему взаємозв'язку захворювань шкіри і органів шлунково_кишкового тракту. Багатьма клінічними дослідженнями доказано суттєвий вплив мікрофлори Кш на прояви різних шкірних захворювань [3, 4, 18], є дані про патогенетичну роль мікробіоценозу Кш при ВХ [3, 4, 5].

   Мікрофлора Кш людини відіграє важливу роль у підтримці гомеостазу. Головною функцією нормальної мікрофлори Кш є формування колонізаційної резистентності. Під впливом різних патологічних процесів або екзогенних факторів може розвиватися дисбактеріоз [13].

    Дисбактеріоз (дисбіоз) Кш — це зміна якісного складу і кількісного співвідношення мікрофлори, що виникає під впливом екзо- й ендогенних чинників і може бути етіологічним фактором та патогенетичним механізмом багатьох патологічних станів [7, 11].

   В останні роки для позначення порушень з боку кишкової мікрофлори, включаючи якісні й кількісні її параметри, а також місця її знаходження, використовують термін «синдром надмірного росту бактерій». Основна відмінність цього поняття від терміну «дисбактеріоз Кш» у наступному: при синдромі надмірного росту бактерій йдеться не стільки про зміну мікробного складу товстої кишки, скільки про зміну складу мікрофлори тонкої кишки. При цьому порушення бактеріальної мікрофлори прийнято позначати терміном «дисбактеріоз», а дисбаланс представників біоценозу (включаючи гриби, віруси, найпростіші) — терміном «дисбіоз». При описі відхилень у бактеріальній флорі допускається використання обох термінів.

    Дисбактеріоз — це не самостійний діагноз, а суто мікробіологічне поняття, відхилення одного з параметрів гомеостазу, що відзначається в тому чи іншому ступені у більшості хворих із патологією Кш та інших органів системи травлення [2].

    Розрізняють 4 фази в розвитку дисбактеріозу Кш. У I фазі значно зменшується кількість нормальних симбіонтів у звичайних місцях їх знаходження; у II — різко зменшується кількість мікроорганізмів аж до повного зникнення деяких з них за рахунок збільшення кількості інших; у III — спостерігається поява аутофлори в органах, у яких вона звичайно не зустрічається; у IV — в окремих представників або асоціацій мікробної флори з'являються ознаки патогенності [13].

     Прояви захворювання залежать від віку хворого, індивідуальних анатомо-фізіологічних особливостей шлунково-кишкового тракту, виду мікроорганізмів, що беруть участь у порушенні сімбіотичної рівноваги. Кишковий дисбіоз призводить до порушення цілого ряду функцій багатьох органів і систем [5].

• Активно розвивається і збільшується патогенна мікрофлора (оскільки знижена кількість нормальної мікрофлори виробляє недостатню кількість низькомолекулярних метаболітів, спеціальних токсинів і антибіотиків, що пригнічують життєдіяльність патогенних мікроорганізмів у Кш, ротовому тракті і носоглотці).

• Погіршується засвоєння багатьох поживних речовин і мінералів, унаслідок чого в організмі утворюється їх дефіцит, що спричиняє порушення обміну речовин.

• Послаблюється детоксикація токсичних метаболітів, які утворюються в процесі травлення, і вони у великій кількості всмоктуються в кров, що збільшує навантаження на печінку.

• Патогенні бактерії виділяють велику кількість токсинів, які, всмоктуючись у кров, також збільшують навантаження на печінку.

• Порушується енергетичне забезпечення організму, оскільки у процесі неповноцінного бродіння виділяється недостатня кількість енергії.

• Порушується перистальтика Кш.

• Знижується енергозабезпечення епітелію товстої кишки (колоноцитів), що є одною з ланок патогенезу аутоімунних (неспецифічного виразкового коліту) і функціональних (синдром подразненої товстої кишки) захворювань.

• Погіршується синтез вітамінів (В12, пантотенової кислоти тощо).
• Порушується метаболізм нутриєнтів, обмін вітамінів і мікроэлементов.

• Знижується противірусний захист.

• Погіршується участь мікрофлори в протипухлинному нагляді, порушується місцевий імунітет.

   Субклінічні форми дисбактеріозу при ослабленні захисних механізмів переходять у яскраво виявлені варіанти хвороби. На перший план частіше виступають диспептичні прояви. Друге за частотою місце займають прояви з боку шкіри. Порушення обмінних процесів і гіповітаміноз відбиваються на стані захисних бар'єрів шкіри, знижується регенерація епітелію. Характерні сухість шкіри губ, тріщини, «заїди» у кутах рота (внаслідок недостатності вітамінів групи В), різноманітні висипання на шкірі, явища піодермії, нерідкі алергійні реакції [7].

     Таким чином, кишковий дисбіоз зумовлює значне ослаблення організму і виникнення цілої низки захворювань.

    Доведено, що кишковий дисбіоз може сприяти розвитку цілої низки захворювань, не пов'язаних з травленням, бронхіальної астми, цукрового діабету, загальної інтоксикації, імунодефіциту, запальних захворювань суглобів, екземи, алергії, а також сприяє підвищенню вугрової висипки [3, 5].

   Мета наших досліджень — визначити вплив мікробіоценозу Кш на важкість прояву ВХ і ефективності корекції цих порушень за допомогою сучасних пробіотиків.

 Матеріал та методи дослідження

    Обстежено 102 хворих на вульгарні вугри, які знаходились на стаціонарному та амбулаторному лікуванні у Львівському обласному комунальному шкірно-венеричному диспансері в період 2003–2007 рр. Всі пацієнти були поділені на дві групи — основна група і група порівняння.

    Була також підібрана контрольна група. Серед обстежених 71 (69,61%) особа — жіночої статі і 31 (30,39%) — чоловічої статі. Причому відносний тендерний розподіл пацієнтів у всіх групах (основній, групі порівняння і контрольній) був приблизно однаковим (особи чоловічої статі — 30,26%, 30,77% і 28,57% і особи жіночої статі — 69,23%, 69,61% і 71,42%, відповідно).
Серед 102 досліджуваних — 91 (89,2%) хворий — мали в анамнезі супутню гастро_дуоденальну патологію (гастрит, дуоденіт, дискинезію жовчовивідних шляхів). Клінічні прояви дисбактеріозу відмічались у 20 (19,6%) хворих у вигляді закрепів; у 7 (6,9%) пацієнтів — у вигляді частих рідких випорожнень, метеоризму, буркотіння в животі.

   У роботі були використані метод опитування и методи клініко-лабораторних досліджень. Опитування пацієнтів проводили шляхом анкетування за спеціально розробленою анкетою. Клініко_лабораторні дослідження сироватки крові проводили стандартними методами. Дослідження мікробіоценозу Кш (бактеріологічні дослідження) пацієнтів з ВХ проведені до і після лікування згідно [9]. Мікробіологічні дослідження включали визначення вмісту патогенних і умовно-патогенних (УП) мікроорганізмів, типових та атипових (ентерококів, стафілококів, біфідобактерій, лактобактерій, дріжджеподібних грибів тощо).

Результати досліджень їх та обговорення

   Результати вивчення мікробіоценозу Кш хворих на ВХ до лікування наведено у таблиці 1.



   Як видно з даних, наведених у таблиці 1, у хворих на ВХ спостерігається зменшення вмісту біфідобактерій: (2,71±0,49).107 — контрольна група і (1,37±0,13).107 — основна група), а також лактобактерій: (3,00±0,55).107 — контрольна група і (1,20±0,10).107 — основна група.

    Суттєво менший вміст кишкової палички (КП): (371±27,6 — контрольна група і 184±14,6 — основна група; а також стафілококів: (5,00±2,28).104 — контрольна група і (1,54±0,41).104 — основна група.

     В той же час відмічається більший вміст КП з ферментними властивостями (3,0±1,14 — контрольна група і 5,1±1,47 — основна група); УП ентеробактерій: (1,0±0).104 — контрольна група і (15,3±4,02).104 — основна група; ентерококів (0 — контрольна група і (3,82±0,56).106 — основна група); збільшується вміст дріжджових грибів p. Candida: (1,50±0,20).104 — контрольна група і (3,66±0,66).104 — основна група.

    Проаналізовано залежність тяжкості захворювання від стану порушення мікробіоценозу Кш. Результати проведеного аналізу наведено у таблиці 2.



   Як видно з наведених даних, у хворих на ВХ І ступеня тяжкості спостерігається незначне порушення мікрофлори Кш. В основному відмічається дисбактеріоз І ступеня — у 31 (83,78%) хворого; у 2_х (5,41%) пацієнтів — дисбактеріоз ІІ ступеня. З ускладненням захворювання спостерігається і більш значне порушення мікрофлори Кш. Так, у хворих на ВХ ІІІ ступеня тяжкості спостерігається дисбактеріоз ІІІ і ІV ступеня (у 14 (60,87%) пацієнтів — дисбактеріоз ІІІ ступеня і у 5 (21,74%) пацієнтів — дисбактеріоз ІV ступеня); у хворих на ВХ ІV ступеня тяжкості спостерігається дисбактеріоз ІІІ ступеня у 3 (37,5%) пацієнтів і у 4 (50%) пацієнтів — ІV ступеня.

    Результати проведених досліджень мікрофлори Кш показали, що ВХ сприяє порушення мікробіоценозу Кш. Найбільш часто спостерігається недостатність бактерій нормальної мікрофлори (дисбактеріоз I ступеня) — дефіцит КП, біфідобактерій і лактобактерій (практично у всіх досліджуваних пацієнтів). Зниження кількості біфідобактерій супроводжується ростом і розвитком УП мікроорганізмів, що є ознакою глибинних дисбіотичних порушень (дисбактеріоз II и III ступенів).

    Дефіцит нормофлори ускладнюється більш важким протіканням ВХ, тривалим протіканням захворювання, торпідністю до лікування. У зв'язку з цим при лікуванні хворих на ВХ, особливо з захворюваннями органів травлення в анамнезі, необхідно враховувати склад мікрофлори Кш і включати в лікувальний комплекс засоби, які сприяють поновленню порушеного мікробіоценозу Кш, що, в свою чергу, буде сприяти ліквідації мікронутрієнтного і вітамінного дефіциту, поновленню моторно-евакуаторної функції шлунково-кишкового тракту, функціональної активності печінки та імунної системи.

    При лікуванні хворих на ВХ нами враховані зміни мікробіоценозу Кш і в комплексне лікування пацієнтів основної групи, крім традиційної терапії ВХ, включено засіб, який підтримує і коригує мікрофлору Кш. На даний час до найбільш розповсюджених засобів підтримки балансу кишкової мікрофлори на оптимальному рівні та її корекції відносяться пребіотики [12,17], які:

• сприяють росту і/або метаболічній активності власної мікрофлори;
• подавляють ріст патогенної мікрофлори;
• на відміну від пробіотиків, не викликають реакцію відторгнення з боку макроорганізму;
• не потребують спеціального упакування і умов введення.

   Ефективність лікування дисбактеріозу визначається правильним вибором пребіотика. До препаратів вибору можна повною мірою віднести Хілак® форте («Меркле», Німеччина) [6] — стерильний концентрат продуктів обміну лактобактерій, грампозитивних і грамнегативних симбіонтних продуктів товстих і тонких кишок, жирних кислот. 1 мл препарату містить продукти обміну 1 млрд. бактерій. Дозування: 20–40 крапель 3 рази на добу до або під час прийому їжі у невеликій кількості рідини.

Цей пребіотик має ряд переваг:

• стимулює розвиток власної нормальної мікрофлори Кш;
• нормалізує та підтримує показники pH у Кш на фізіологічному рівні;
• перешкоджає розмноженню, адгезії та інвазії патогенних мікроорганізмів (рН, леткі жирні кислоти — ЛЖК);
• стимулює регенерацію епітеліальних клітин слизової Кш (ЛЖК);
• нормалізує синтез вітамінів мікрофлорою Кш;
• поліпшує процеси травлення та всмоктування в товстій кишці;
• нормалізує перистальтику;
• нормалізує місцевий імунітет Кш (підвищує продукцію секреторних імуноглобулінів — SIgA Кш);
• може застосовуватися одночасно з антибіотиками;
• може використовуватися в любому віці, при вагітності та лактації;
• не потребує спеціальних умов зберігання [6, 14, 18].

    Таким чином, Хілак® форте сприяє відновленню нормальної мікрофлори Кш біологічним шляхом, викликаючи зрушення і підтримку значень рН у травному тракті в межах фізіологічної норми, що створює несприятливі умови для життєдіяльності патогенних мікроорганізмів, забезпечує санацію Кш. На тлі прискорення розвитку нормальних симбіонтів Кш під дією препарату нормалізується природний синтез вітамінів групи В и К, поліпшуються фізіологічні функції слизова оболонки травного тракту. ЛЖК (з коротким ланцюгом), що утримуються в препараті, забезпечують відновлення порушеного балансу мікрофлори Кш при інфекційних захворюваннях травного тракту, стимулюють репарацію кишкового епітелію, відновлюють порушений водно_електролітний баланс у просвіті Кш.

   Після лікування проведено бактеріологічні дослідження з метою вияснення динаміки показників мікрофлори Кш (табл. 3–4, рис. 1–9).







   Як видно з результатів, наведених у таблиці 3, включення засобу для корекції мікрофлори Кш сприяє покращанню стану мікрофлори, оскільки у пацієнтів основної групи підвищився вміст біфідобактерій — з (1,37±0,13).107 до (1,80±0,065).107, лактобактерій — з (1,20±0,10).107 до (1,61 ± 0,072).107, КП — з 184±14,6 до 352±31,6, в той же час ці показники практично не змінились у хворих основної групи, яких лікували за класичними схемами без урахування порушення мікробіоценозу (табл. 4). Так, вміст біфідобактерій у цих хворих становив (1,46±0,26).107 до лікування і (1,56±0,13).107 після лікування, лактобактерій — (1,22±0,16).107 до лікування і (1,15±0,12).107 після лікування, збільшився вміст КП — з 225±35,7 до 301±12,3.

   Вміст гемофілізуючої КП, ентерококів, стафілококів, грибів р. Candida значно зменшився у хворих на вугрову висипку основної групи і суттєво не змінився у хворих групи порівняння.

   Як видно з даних, наведених на рисунках 1–9 стан мікрофлори значно відкоригувався у хворих на ВХ основної групи, які застосовували при комплексному лікуванні краплі Хілак® форте, які регулюють мікрофлору Кш.

    Порівняно з традиційною терапією цей метод підвищує ефективність лікування на 16,2% та запобігає рецидивуванню дерматозу на 12,5%.

Висновки

   Доведено, що тяжкість протікання ВХ пов'язана з порушенням мікрофлори Кш. При виборі оптимальної терапії хворих на ВХ необхідно враховувати стан мікрофлори Кш і в комплексну терапію включати засоби для підтримки балансу кишкової мікрофлори на оптимальному рівні і, при необхідності, для її корекції. Найбільш раціонально включати пребіотики — засоби мікробного або немікробного походження, що мають сприятливу дію на гомеостаз за допомогою нормалізації балансу мікрофлори в організмі людини, зокрема краплі Хілак® форте.

ЛІТЕРАТУРА

1. Амбросимова Т. Угревая болезнь // Kosmetik Int. J. — 2003. — № 1. — С. 58—61.
2. Броше Е.А. Дисбактериозы как донозологические факторы риска формирования кожных заболеваний // Медицина сегодня и завтра. — 2005. — №1. — С. 88—92.
3. Васильева Е.С., Савостьянова О.В. Состояние микроэкологии кишечника у больных угревой болезнью // Рус. мед. ж. — 2007. — Т. 15, № 19. — С. 1398—1400.
4. Волкова Л.А., Халиф И.Л., Кабанова И.Н. Влияние дисбактериоза кишечника на течение вульгарных угрей // Клин. мед. — 2001. — № 6. — С. 39—41.
5. Ким О.В. Усовершенствование метода патогенетической терапии угревой болезни с использованием «Веторона ТК», «Неоселена» и «Лактобактерина_3»: Автореф. дис. ... канд. мед. н. — Алматы, 2003. — 25 с.
6. Компендіум 2005 — лікарські засоби / Під ред. В.Н. Коваленко, А.П. Вікторова. — К.: МОРИОН, 2005. — 1920 с.
7. Копанев Ю.А. Применение Хилак форте для коррекции микроэкологических нарушений и функциональных расстройств у детей и взрослых // Трудный пациент. — 2007. — №10. — С. 42—47.
8. Масюкова С.А., Ахтямов С.Н. Акне: проблема и решение // Consilium—Medicum. — 2002. — Т. 4, № 5.
 — 147 с.
10. Молочков В., Кисина В., Молочков А. Угри вульгарные: клиника, диагностика, лечение // Врач. — 2006. — №3. — С. 38 39.
11. Парфенов А.И., Калоев Ю.К., Федотова Н.Г. Лечение дисбактериоза кишечника препаратом Хилак—форте // Провизор. — 1998. — №18.
12. Применение Хилак_форте у больных острыми и хроническими заболеваниями желудочно-кишечного тракта и дисбактериозом кишечника / Н.И. Леонтьева, И.Т. Щербаков, О.С. Партин и др. — Матер. IX Рос. нац. конгресса «Человек и лекарство». — М., 2001. — С. 262.
13. Урсова Н.И. Дифференцированная тактика использования пробиотиков в коррекции дисбактериозов кишечника у детей // Cons. med. — 2004. — Т. 6, №3. — С. 1—8.
14. Хилак форте в комплексном лечении больных острыми кишечными инфекциями и хроническими заболеваниями желудочно-кишечного тракта с явлениями дисбактериоза кишечника / Н.М. Грачева, Н.И. Леонтьева, И.Т. Щербаков, О.С. Партин // Cons. Med. Гастроэнтерология (Приложение). — 2004. — № 6(1). — С. 18—21.
15. Acne Vulgaris: A Disease of Western Civilization / L. Cordain, S. Lindeberg, M. Hurtado et al. // Arch Dermatol. — 2002. — V. 138. — Р. 1584— 1590.
16. Black P.A. Acne vulgaris // Prof. Nurse. — 1995. — V. 11, №3. — P. 181—183.
17. Collins M.D., Gibson G.R. Probiotics, prebiotics and synbiotics: approaches for modulating the microbial ecology of the gut // Am. J. Clin. Nutr. — 1999. — V. 69. — Р. 1052—1057.


Ключові слова: пухлиноподібні ураження яєчників, рецептори до естрогенів та прогестерону, апоптоз.
Ключевые слова: опухолевидные поражения яичников, рецепторы к эстрогенам и прогестерону, апоптоз.
Key words: tumor-like ovary formations, estrogen and progesterone receptors, apoptosis.









Реклама:
книги купить медицина, английский
английский язык Оксфорд учебники для детей и взрослых
А.А.Тимофеев стоматология медицинские книги
билеты на автобус в Европу
Создание сайтов и логотипов: курсы создание сайтов .

. . , ,
    
: 2009/8/14 10:59:12 4393

:
»  Здоровье женщины

Здоровье женщины:
» Современные аспекты патогенеза, диагностики и лечения антифосфолипидного синдрома и других тромбофилических состояний при беременности
» Фитоэстрогены в лечении ранних перименопаузальных нарушений
» Особенности внутрисердечной гемодинамики у плода с аневризмой вены Галена
» Оптимизация методов лечения недостаточности лютеиновой фазы у женщин репродуктивного возраста на фоне гиперпролактинемии
» Использование пробиотиков с целью улучшения репродуктивного здоровья женщины
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Экосистема влагалища и вагинальные инфекции
» Возможности применения Гинестрила при неоадъювантной терапии больных репродуктивного возраста с миомой матки
» Опыт применения препарата Микогал при лечении вагинального кандидоза у беременных с угрозой невынашивания плода
» Миома матки и гормональная контрацепция

Здоровье женщины:
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Роль порушення обміну серотоніну при функціональних розладах системи травлення у підлітків
» Особенности иммунологической реактивности женщин с нейроэндокринным ожирением
» Індивідуальні підходи до лікування і прогнозування інфекцій, що виникають у ранах
» Ефективність комплексного застосування рослинних препаратів у лікуванні хронічного пієлонефриту у фазі загострення
» Особливості клінічного перебігу герпесвірусної інфекції репродуктивної системи у жінок
» Клінічне застосування препарату Лавомакс® в комплексній терапії жінок з хронічними запальними захворюваннями органів малого тазу герпесвірусно-бактеріальної етіології
» Хламидийная инфекция, как причина плацентарной недостаточности у беременных
» Комплексний підхід до оцінки гормонального гомеостазу у безплідних жінок при синдромі рефрактерних яєчників та їх виснаження
» Оцінка оваріального резервуу жінок із безпліддям

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN