Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

Імуногістохімічні особливості рецепторного апарата та регуляторів апоптоза пухлиноподібних уражень яєчників

В.К. Кондратюк
ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України», г. Киев


Резюме. Дана морфологічна характеристика, визначено вміст рецепторів до естрогенів та прогестерону, а також досліджені імуногістохімічні особливості регуляторів апоптоза в яєчниках та ендометрії у пацієнток з пухлиноподібними ураженнями яєчників.

Резюме. Дана морфологическая характеристика, определено содержание рецепторов к эстрогенам и прогестерону, а также исследованы иммуногистохимические особенности регуляторов апоптоза в яичниках и эндометрии у пациенток с опухолевидными поражениями яичников.

Summary. The morphological characteristic, maintenances of estrogen and progesterone receptors and features of apoptosis regulators of tumor-like ovary formations and endometrium is given in article.



Вступ

    За останні роки дослідження процесів апоптоза стали одними з самих актуальних в сучасній науці. Незважаючи на велику кількість наукових праць, до теперішнього часу кінцево не досліджені механізми запрограмованої загибелі клітин, не з'ясована регуляція апоптоза окремих клітин у цілому багатоклітинному організмі [1, 2].

    Прийнято вважати, що основне призначення апоптоза полягає у підтримці постійної кількості клітинних елементів в органах та тканинах та в елімінації клітин, які пройшли свій життєвий цикл. На відміну від загибелі клітин при некрозі, процеси апоптоза проходять в ядрі та цитоплазмі клітини при збереженні їх цілісності [3, 4].

     Актуальність досліджуваного питання визначається взаємозв'язком порушень регуляції процесу запрограмованої загибелі клітини з більшістю захворювань. Дослідження порушень перебігу апоптоза дасть змогу доповнити патогенетичні ланки розвитку багатьох патологічних процесів в організмі та можливість розробки нових підходів до їх корекції. На сьогоднішній день вже існує ряд препаратів, що дають змогу здійснювати рецепторопосередковану регуляцію апоптоза в терапії гормон-залежних утворень [5–8].

    Отже, апоптоз є фізіологічним процесом, який відповідає за підтримку констант чисельності клітинних популяцій, а також за формоутворення та вибраковку дефектних клітин. Порушення регуляції апоптоза призводить до виникнення різних захворювань, пов'язаних з його посиленням або пригніченням. Вивчення механізмів регуляції різних етапів перебігу апоптоза дасть змогу певним чином діяти на його окремі етапи з метою їх регуляції та корекції.

Матеріал та методи дослідження

    Проаналізовано результати гістологічного дослідження матеріалу, який отримано під час оперативного лікування 161 пацієнтки з пухлиноподібними ураженнями яєчників.

    Середній вік пацієнток склав 28±6 років. Найбільш часто у пацієнток зустрічались кісти жовтого тіла — 56 (34,8%) жінок, фолікулярні кісти виявлено у 40 (24,8%), ендометріоїдні кісти — у 31 (19,3%) хворих, параоваріальні кісти — у 13 (8,1%) та поєднані форми пухлиноподібних уражень яєчників — у 21 (13%) обстежених.

    З метою вивчення структурних та імуногістохімічних особливостей пухлиноподібних уражень яєчників на тлі хронічних запальних захворювань репродуктивних органів було проведено дослідження зразків операційного матеріалу яєчників. Була використана гістологічна класифікація пухлин яєчників ВООЗ, яку укладено в 1973 р.

    Методи розв'язання завдань включали: гістологічні - пофарбування гематоксилин-еозином та пікрофуксином за Ван-Гінзоном; імуногістохімічний (стрептавідін-пероксидазний) метод на парафінових зрізах тканин з використанням kit моноклональних антитіл проти ЕР і ПР («DAKO», Данія) для визначення стану рецепторного апарату яєчників. Використано непрямий стрептавідин-пероксидазний метод для виявлення експресії гену, який кодує синтез протеїну р53, а також для виявлення експресії гену, який кодує синтез протеїну bсl-2.

    Мета роботи: дати оцінку морфологічних особливостей, вмісту рецепторів до естрогенів та прогестерону та цінити муногістохімічні особливості регуляторів апоптоза в яєчниках та ендометрії у пацієнток з пухлиноподібними ураженнями яєчників.

Результати досліджень та їх обговорення

   Фолікулярні кісти та кісти жовтого тіла являли собою кістозно-проліферативні зміни покривного епітелію, похідні фолікулів і строми яєчника. При вивченні стану рецепторного апарата в епітелії стінок фолікулярних кіст було зареєстровано повну відсутність або слабопозитивну непостійну експресію рецепторів до естрогенів та прогестерону.

    Гістологічно стінка параоваріальних кіст складалась із зовнішнього сполучнотканинного та внутрішнього епітеліального шарів. Серед епітеліоцитів виявлено інтактні до фарбників апудоцити — «світлі» клітини APUD-системи з характерними ендокринними та секреторними особливостями [9]. Колагенові волокна, фібробласти, лімфоцити та капіляри диференціювались під базальною мембраною епітелію стінки даного типу пухлиноподібного ураження яєчника. При вивченні стану рецепторного апарату в епітелії стінки параоваріальних кіст виявлено відсутність гормональної рецептивності.

    При імуногістохімічному дослідженні регуляторів апоптотичної активності в клітинах фолікулярних та параоваріальних кіст виявлено нерівномірну вогнищеву експресію гена, який кодує синтез протеїну bcl-2 в цитоплазмі клітин стінки, та відсутність експресії гену, що кодує синтез протеїну р53 (рис. 1).


   Для кіст жовтого тіла була характерна присутність шарів гранульозо_тека_лютеїнових клітин та внутрішньої фіброзної вистілки. Імуногістохімічна ідентифікація виявила різнорідність рецепторного апрата від відсутності до помірної та високої експресії рецепторів до прогестерону в ядрах клітин капсули кісти жовтого тіла.

   При імуногістохімічному дослідженні регуляторів апоптозу в клітинах кіст жовтого тіла виявлені: слабкопозитивна експресія гена, який кодує синтез протеїну bcl-2 в цитоплазмі окремих клітин стінки кісти жовтого тіла; експресія гену, що кодує синтез протеїну р53 в клітинах цих утворень, була негативною (рис. 2).



   У тканинах ендометріоїдних кіст спостерігалась наявність цитогенної строми, а також залозистих структур ендометрія. Характерною була нерівномірна інфільтрація стінки кіст лімфоцитами. При проведенні детального аналіза отриманих даних була виявлена морфологічна та рецептивна неоднорідність в цій групі пацієнтів.

     Превалювання судинних елементів з потоншеною гладком'язевою стінкою в поєднанні з цитогенною стромою представленою різнорідними клітинними елементами в стінці ендометріоїдного ураження, трактувалось як залозисто-кістозні зміни досліджуваних тканин. Рецепторний апарат у стінці даного типу пухлиноподібного ураження яєчників характеризувався варіабельністю: від помірної до високої експресії рецепторів до естрогенів та слабопозитивної або помірної експресії рецепторів до прогестерону.

     При імуногістохімічному дослідженні регуляторів апоптозу в клітинах стінки ендометріоїдних кіст було виявлено: вогнищеву позитивну експресію гена, який кодує синтез протеїну bcl-2, та в окремих клітинах слабо позитивну експресію гену, що кодує синтез протеїну р53 (рис. 3).



   Превалювання в структурі капсули ендометріальних кіст склеротично-дистрофічних змін, скудності залозистого та судинного елементів вказувало на кістозний варіант виявлених змін. Рецепторний апарат до естрогенів та прогестерону у даного контингенту обстежених був представлений непостійною слабкопозитивною експресією та її відсутністю. Виявлена слабо позитивна експресія гену, який кодує синтез протеїну р53, в окремих клітинах стінки кісти.

    У 11 (35,5%) пацієнток з ендометріоїдними кістами яєчників мав місце аденоміоз. Гістологічно в групі пацієнток у 7 (63,6 %) випадках було діагностовано наявність простої гіперплазії залоз та стромальних елементів ендометрія.
   
    Імуноідентифікація рецепторів до прогестерону у жінок цієї групи вказувала на повну відсутність або значно знижену рецептивность до естрогенів та прогестерону в капсулах ендометріоїдних кіст та зниженурецептивність до естрогенів та прогестерону в ендометрії у хворих з даним різновидом пухлиноподібних уражень яєчників та аденоміозом. Детальний аналіз виявив порушення процесу апоптозу за наявності патологічних морфологічних структурних змін ендометрія (рис. 4, 5).




   При імуногістохімічному дослідженні регуляторів апоптозу в клітинах гіперплазованого ендометрія та поліпів ендометрія виявлені: негативна експресія гена, який кодує синтез протеїну р53; слабкопозитивна експресія гена, що кодує синтез протеїну bcl-2, в цитоплазмі окремих клітин строми ендометрія та нерівномірна вогнищево-позитивна — в цитоплазмі клітин строми поліпів ендометрія, що свідчить про доброякісність досліджуваних біоптатів та наявність у них порушень регуляції апоптотичних процесів.

Висновки

1. Встановлено різнорідність рецепторного апарата епітелію капсул пухлиноподібних уражень яєчників залежно від морфологічних особливостей яєчникового новоутворення.

2. Ознакою порушення регуляції апоптотичної активності в цитоплазмі клітин стінки пухлиноподібних уражень яєчників була нерівномірна слабопозитивна, іноді виразна вогнищева експресія гена, який кодує синтез протеїну bcl-2.

3. Експресія гену, що кодує синтез протеїну р53, у клітинах капсул пухлиноподібних уражень яєчників та в досліджуваних субстратах ендометрія не спостерігалась, що вказує на їх доброякісність.

4. Діагностовано відсутність або значно знижену рецептивность до естрогенів та прогестерону в капсулах ендометріоїдних кіст та знижену рецептивность до естрогенів та прогестерону в ендометрії у хворих з даним різновидом пухлиноподібних уражень яєчників та аденоміозом.

5. Виявлено особливості ступеню експресії гена, який кодує синтез протеїну bcl_2, залежно від патологічних морфологічних змін ендометрія: від слабкопозитивної в цитоплазмі окремих клітин строми ендометрія до нерівномірної вогнищево-позитивної — в цитоплазмі клітин строми поліпів ендометрія, що вказує на порушення регуляції процесів апоптоза в досліджуваних субстратах.

ЛІТЕРАТУРА

1. Maitoko K., Sasaki H. Gonadotropin_releasing hormone agonist inhibits estrone sulfatase expression of cystic endometriosis in the ovary // Fertil. Steril. — 2004. — V. 82(2). —Р. 322—326.
2. Zwain I., Amato P. Clusterin protects granulosa cells from apoptotic cell death during follicular atresia // Exp. Cell. Res. — 2000. — V. 257(1). — Р. 101—110.
3. Effects of a gonadotropin_releasing hormone agonist on rat ovarian follicle apoptosis: regulation by epidermal growth factor and the expression of Bcl_2_ related genes / Parborell F., Pecci A., Gonzalez O., Vitale A., Tesone M. // Biol. Reprod. — 2002. — V. 67(2). — Р. 481—486.
4. Apoptosis in granulosa cells during follicular atresia: relationship with steroids / Links Yu.Y.S., Sui H.S., Han Z.B., Li W., Luo M.J., Tan J.H. // J. Clin. Endocrinol. Metab. — 2000. — V. 85(1). — Р. 449—459.
5. Manabe NApoptosis and ovarian function: novel perspectives from the teleosts / Goto Y., Matsuda—Minehata F., Inoue N., Maeda A., Sakamaki K., Miyano T. // Biol. Reprod. — 2001. — V. 64(1). — Р. 264—271.
6. Expression of progesterone receptor (PR) A and B isoforms in mouse granulosa cells: stage_dependent PR_mediated regulation of apoptosis and cell proliferation / Makrigiannakis A., Amin K., Coukos G., Tilly J.L., Coutifaris C. // Biol. Reprod. — 2003. — V. 68(3). — Р. 914—921.
7. Control of ovarian follicular development to the gonadotrophin_dependent phase: a 2006 perspective / Matsuda_Minehata F., Inoue N., Goto Y., Mana_ be N. // Soc. Reprod. Fertil. Suppl. — 2007. — V. 64. — Р. 55—68.
8. Progesterone regulation of human granulosa/luteal cell viability by an RU486_independent mechanism / Natty K.P., Reader K., Smith P., Heath D.A., Juengel J.L. // J. Clin. Endocrinol. Metab. — 2006. — V. 91(12). — Р. 4962—4968.
9. Toni R. The neuroendocrine system: organization and homeostatic role. // J. Endocrinol. Invest. — 2004. — V. 27. — Р. 35—47.

Ключові слова: пухлиноподібні ураження яєчників, рецептори до естрогенів та прогестерону, апоптоз.
Ключевые слова: опухолевидные поражения яичников, рецепторы к эстрогенам и прогестерону, апоптоз.
Key words: tumor-like ovary formations, estrogen and progesterone receptors, apoptosis.









Реклама:
стоматология протезирование
главные новости здоровье
А.А.Тимофеев стоматология медицинские книги

Берегите здоровье, экономьте время и силы, выбирайте оптимальный вариант поездки:
Расписание поездов по основным станциям Украины
Расписание самолетов, авиарейсы по основным аэропортам Украины
Расписание автобусов по основным автостанциям Украины
Расписания транспорта Украина
Расписание автобусов на табло автостанций Украины
Расписание автобусов в Европу. Билеты
Женские новости. Красота и здоровье

. . , ,
    
: 2009/8/14 13:13:30 4752

:
»  Здоровье женщины

Здоровье женщины:
» Современные аспекты патогенеза, диагностики и лечения антифосфолипидного синдрома и других тромбофилических состояний при беременности
» Фитоэстрогены в лечении ранних перименопаузальных нарушений
» Особенности внутрисердечной гемодинамики у плода с аневризмой вены Галена
» Оптимизация методов лечения недостаточности лютеиновой фазы у женщин репродуктивного возраста на фоне гиперпролактинемии
» Использование пробиотиков с целью улучшения репродуктивного здоровья женщины
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Экосистема влагалища и вагинальные инфекции
» Возможности применения Гинестрила при неоадъювантной терапии больных репродуктивного возраста с миомой матки
» Опыт применения препарата Микогал при лечении вагинального кандидоза у беременных с угрозой невынашивания плода
» Миома матки и гормональная контрацепция

Здоровье женщины:
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Роль порушення обміну серотоніну при функціональних розладах системи травлення у підлітків
» Особенности иммунологической реактивности женщин с нейроэндокринным ожирением
» Індивідуальні підходи до лікування і прогнозування інфекцій, що виникають у ранах
» Ефективність комплексного застосування рослинних препаратів у лікуванні хронічного пієлонефриту у фазі загострення
» Особливості клінічного перебігу герпесвірусної інфекції репродуктивної системи у жінок
» Клінічне застосування препарату Лавомакс® в комплексній терапії жінок з хронічними запальними захворюваннями органів малого тазу герпесвірусно-бактеріальної етіології
» Хламидийная инфекция, как причина плацентарной недостаточности у беременных
» Комплексний підхід до оцінки гормонального гомеостазу у безплідних жінок при синдромі рефрактерних яєчників та їх виснаження
» Оцінка оваріального резервуу жінок із безпліддям

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN