Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

Гінекологічна та екстрагенітальна патологія як індикатор репродуктивного здоров'я у дівчат Буковини

І.Д. Шкробанець, О.А. Андрієць
Головне управління охорони здоров'я Чернівецької ОДА

Резюме.
У статті представлені показники рівня захворюваності та розповсюдженості гінекологічної та деякої екстрагенітальної патології у дівчат Буковини пубертатного віку. Показано, що у 2007 р. рівень захворюваності дівчат Буковини на запальні захворювання внутрішніх статевих органів був в 1,3 рази вищим, ніж загальнодержавний, а показник поширеності цієї патології, відповідно, в 1,6 рази, що вимагає розробки та впровадження профілактичних заходів з метою покращання репродуктивного здоров'я жіночого населення країни.

Резюме. В статье представлены показатели уровня заболеваемости и распространенности гинекологической и некоторой экстрагенитальной патологии у девочек Буковины пубертатного возраста. Показано, что в 2007 г. уровень выявляемости воспалительных заболеваний внутренних половых органов у девушек данного региона был в 1,3 раза выше, чем общенациональный, а показатель распространенности этой патологии, соответственно, в 1,6 раза, что требует разработки и проведения профилактических мероприятий с целью улучшения репродуктивного здоровья женского населения страны.

Summary. There are in the article the dates of the rate of disease incidence and prevalence of gynecological and some of the extragenital pathology of puberty age girls of Bukovina. It is shown that in 2007 the rate of diagnostic of inflammatory diseases of inner genital organs of girls from this region was in 1,3 fold higher that nationwide. The date of popularity of this pathology in 1,6 fold higher. It needs the development and realization of the prophylactic measures for the purpose of improvement of reproductive health of women.



  Сформована за роки суверенності України стратегія розвитку медичної допомоги жіночому населенню базується на принципі єдності здоров'я матері та дитини, а удосконалення первинної медико-санітарної допомоги вагітним, жінкам і дівчатам має пріоритетне значення в діяльності медичної галузі.

   Україна переживає стан, який деякі фахівці характеризують як «глибоку демографічну кризу» [2]. На тлі несприятливої демографічної ситуації надзвичайного значення набувають питання збереження та зміцнення репродуктивного здоров'я, яке є важливим компонентом популяційного здоров'я та основною складовою національного медико-демографічного розвитку [3].

    Формування репродуктивного здоров'я — процесс тривалий і складний. Здоров'я жінки і її невід'ємний компонент — репродуктивне здоров'я — значною мірою визначається умовами її розвитку в утробі матері, в період новонародженості, дитинстві та підлітковому віці [3]. Значного навантаження зазнає організм дівчини в підлітковому віці, коли відбувається біологічний розвиток, починаючи з пубертатного періоду до повної репродуктивної зрілості. Одним із першочергових завдань сучасної медицини є охорона здоров'я дівчаток та дівчатпідлітків як майбутніх матерів. Аналіз стану соматичного здоров'я підлітків свідчить про негативну тенденцію, що суттєво впливає на стан їх репродуктивного здоров'я. Збільшення загальної захворюваності дівчат-підлітків за останні роки відбулося за рахунок зростання кількості хвороб, що, за даними вітчизняних авторів, суттєво впливають на репродуктивну функцію жінки. Експерти ВООЗ також наголошують, що більшість хвороб у цей період можуть спричинити порушення репродуктивного здоров'я. Так, близько 20% жінок, які мали в пубертатному періоді ювенільні кровотечі, у подальшому знаходяться під наглядом з приводу дисфункціональних маткових кровотеч, а майже 40% — інших порушень менструальної функції, у третини з них відмічається стійке невиношування вагітності [3].

    Для оцінки стану репродуктивного здоров'я дівчатпідлітків Чернівецької області та визначення чинників розвитку їх порушень вивчалися показники захворюваності та поширеності деякої гінекологічної та екстрагенітальної патології у даного контингента [1].






   Незважаючи на те, що захворюваність на розлади менструальної функції у дівчат Буковини пубертатного віку протягом останніх 5-ти років не перевищує загальнодержавний показник, аналіз поширеності цієї патології свідчить, що, в середньому, впродовж 2003–2007 років вона була вищою в 1,4 рази, ніж по Україні і має тенденцію до подальшого зростання (табл. 1, 2). Слід зазначити, що саме порушення менструальної функції є одним із перших негативних проявів порушень репродуктивного здоров'я, так як в її регуляції задіяний чи не найбільш значимий механізм регуляції функціонування організму — від гіпоталамо-гіпофізарних структур головного мозку до орга нів-мішеней статевої системи з урахуванням взаємодії з ендокринними системами.

    Серед чинників, що негативно впливають на стан репродуктивного здоров'я дівчат, вагоме значення мають запальні захворювання статевих органів. Саме запальні захворювання статевих органів значною мірою впливають на стан репродуктивного здоров'я як чинники підвищення ризику розвитку позаматкової вагітності, безпліддя, розладів менструального циклу, появи новоутворень. Тому зростання рівнів захворюваності та поширеності сальпінгітів та оофоритів серед жіночого населення викликає найбільшу стурбованість.

    Так, у 2007 році рівень захворюваності на запальні хвороби внутрішніх жіночих статевих органів у дівчат Буковини був у 1,3 рази вищим, ніж загальнодержавний, а показник поширеності цієї патології, відповідно, в 1,6 рази (табл. 1,2). З одного боку, таку ситуацію можна пояснити значним покращенням рівня диспансеризації, а з іншого — негативним впливом навколишнього середовища

Чернівецької області, наявністю територій, які відносяться до IV рівня забрудненості внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, великою кількістю заробітчан у країнах Європи саме з прошарку жіночого населення Чернівецької області, а також матерів-дівчат з гінекологічною патологією, які проживають на території області без належного нагляду зі сторони батьків.
Запальні захворювання геніталій та порушення менструальної функції є взаємозалежними патологічними процесами, так як в органі, який вражений запальним процесом, відповідно, не можуть відбуватися фізіологічні процеси регуляції менструального циклу в повному об'ємі. Незважаючи на те, що поширеність сальпінгітів та оофоритів, як в Україні, так і в Чернівецькій області зокрема, значно менша, ніж така розладів менструального циклу, необхідно більш ретельно обстежувати дівчат з розладами менструацій на предмет виявлення у них запальних процесів і обов'язково проводити адекватне лікування.

    Усе вищезазначене призводить до збільшення кількості новоутворень яєчників, що спостерігається впродовж останніх 5-ти років у дівчат пубертатного віку, які мешкають у Чернівецькій області. У 2007 році рівень захворюваності на доброякісні новоутворення яєчників серед дівчат Буковини був в 1,2 рази, а поширеності в 1,4 рази вищими, ніж в Україні в цілому, що викликає онкологічну настороженість у лікарів дитячих гінекологів, а в подальшому і акушерів-гінекологів.

   Важливою складовою впливу на стан репродуктивного здоров'я дівчат підліткового віку є особливості сексуальної активності, негативними наслідками якої можуть бути захворюваність на інфекції, що передаються статевим шляхом, до яких належать гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, мікоплазмоз та інші. У 2007 році відмічалося значне зростання випадків виявлення гострої та хронічної гонококової інфекції у дівчат 15–18 років, жительок Чернівецької області, у порівняні з загальнодержавними показниками (відповідно, в 1,2 та 1,6 рази). Одночасно спостерігається зростання рівня захворюваності на урогенітальний мікоплазмоз. Згідно статистичних даних, він в 1,6 рази вищий в області, ніж загалом в Україні. Протее варто зазначити, що рівень захворюваності на хламідіоз серед дівчат Буковини є нижчим в 1,6 рази у порівнянні із середніми показниками у країні, а на трихомоніаз — залишається у межах загальнодержавного рівня.

   Вивчаючи проблеми, пов'язані із станом репродуктивного здоров'я у дівчат Буковини, не можна не звернути увагу на загальну картину щодо їх соматичного здоров'я, при розладі яких можуть розвиватися порушення гінекологічного статусу, або ж екстрагенітальні захворювання виникають як ускладнення гінекологічної патології. Не останню роль відіграють також запальні захворювання сечовидільної системи. Впродовж останніх років спостерігається нестримне зростання кількості випадків виявлення інфекційних процесів у нирках дівчат. Так, у 2007 р. серед дівчат Чернівецької області таких пацієнток було у 1,6 разів більше, ніж по Україні в цілому, що повністю співпадає із показниками поширеності запальних захворювань внутрішніх статевих органів у дівчат і підтверджує роль етіологічних чинників у розвитку запальних захворювань геніталій у даного кронтингенту. Ще більшу стурбованість викликає захворюваність та поширеність урологічної патології, які можуть спровокувати розвиток гінекологічних захворювань у дівчат. У 2007 р. рівень захворюваності на цистит у дівчат Буковини був у 2,5 рази, а поширеності — в 2,4 рази вищими, ніж в Україні (табл. 1,2).

   Зважаючи на значну поширеність розладів менструального циклу у дівчат підліткового віку, особливої уваги потребують ускладнення, що виникають внаслідок пубертатних менорагій. Поширеність анемій (зокрема, залізодефіцитних) має стійку тенденцію до зростання серед дівчат Буковини віком 15–18 років впродовж 2003–2007 рр. (табл. 1), яка за ці роки зросла від 170,7 до 278,1 випадків на 10 000 дівчат відповідного віку, тобто збільшилася в 1,6 рази. У 2007 р. поширеність анемій серед дівчат цієї області була в 1,4 рази вищою, ніж серед жительок відповідної вікової категорії в Україні в цілому, а залізодефіцитної анемії, відповідно, в 1,5 рази.

    Можна вважати, що прослідковується коло взаємозалежних гінекологічно-екстрагенітальних захворювань, які сприяють, підтримують або провокують виникнення та швидке прогресування патології. Порушення цілісності такого кола і патогенетично обґрунтоване лікування кожної її складової сприятиме уникненню багатьох проблем, коли, виникаючи у підлітковому віці, патологічні стани можуть супроводжувати жінку все її подальше життя.

    Уникнути таких проблем допоможе тільки тісна співпраця педіатрів, гінекологів, ендокринологів і фахівців суміжних спеціальностей під час проведення обов'язкових профоглядів серед дівчат-підлітків, а також неухильна настороженість з боку батьків.

   Особлива увага повинна приділятися питанням гігієнічного та статевого виховання дівчат підліткового віку з метою формування у них ціннісних орієнтирів щодо здоров'я, профілактики інфекцій, які передаються статевим шляхом. Важливого значення для цього віку набувають питання ранньої діагностики та лікування порушень репродуктивної системи, виявлення та корекція екстрагенітальних захворювань, що в подальшому можуть ускладнювати перебіг вагітності та пологів.


ЛІТЕРАТУРА

1. Аналіз роботи служби дитячої та підліткової гінекології за 2003–2007 рр. у забезпеченні репродуктивного здоров'я населення України (інформаційностатистичний довідник). — К., 2008. — 154 с.
2. Довідник з питань репродуктивного здоров'я / За ред. Н.Г. Гойди. — К.: Вид_во Раєвського, 2004 — 128 с.
3. Репродуктивні права та механізми їх реалізації у ВІЛ_позитивних жінок в Україні / Буроменський М.В., Нізова Н.М., Рудий В.М. та ін. — К.: Вид-во Раєвського, 2005. — 144 с.

Ключевые слова: девушки, репродуктивное здоровье, Буковина.
Ключові слова: дівчата, репродуктивне здоров'я, Буковина.
Key words: girls, reproductive health, Bukovina.


. . , ,
    
: 2010/3/1 15:59:40 4703

:
»  Здоровье женщины

Здоровье женщины:
» Современные аспекты патогенеза, диагностики и лечения антифосфолипидного синдрома и других тромбофилических состояний при беременности
» Фитоэстрогены в лечении ранних перименопаузальных нарушений
» Особенности внутрисердечной гемодинамики у плода с аневризмой вены Галена
» Оптимизация методов лечения недостаточности лютеиновой фазы у женщин репродуктивного возраста на фоне гиперпролактинемии
» Использование пробиотиков с целью улучшения репродуктивного здоровья женщины
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Экосистема влагалища и вагинальные инфекции
» Возможности применения Гинестрила при неоадъювантной терапии больных репродуктивного возраста с миомой матки
» Опыт применения препарата Микогал при лечении вагинального кандидоза у беременных с угрозой невынашивания плода
» Миома матки и гормональная контрацепция

Здоровье женщины:
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Роль порушення обміну серотоніну при функціональних розладах системи травлення у підлітків
» Особенности иммунологической реактивности женщин с нейроэндокринным ожирением
» Індивідуальні підходи до лікування і прогнозування інфекцій, що виникають у ранах
» Ефективність комплексного застосування рослинних препаратів у лікуванні хронічного пієлонефриту у фазі загострення
» Особливості клінічного перебігу герпесвірусної інфекції репродуктивної системи у жінок
» Клінічне застосування препарату Лавомакс® в комплексній терапії жінок з хронічними запальними захворюваннями органів малого тазу герпесвірусно-бактеріальної етіології
» Хламидийная инфекция, как причина плацентарной недостаточности у беременных
» Комплексний підхід до оцінки гормонального гомеостазу у безплідних жінок при синдромі рефрактерних яєчників та їх виснаження
» Оцінка оваріального резервуу жінок із безпліддям

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN