Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 

Бережной Вячеслав Владимирович



Бережний В'ячеслав Володимирович народився 18 лютого 1938 року в селі Сміле Роменського району Сумської області.

Після закінчення середньої школи в 1956 році В'ячеслав Володимирович вступив до Київського медичного інституту ім. О.О. Богомольця на педіатричний факультет. Вже на VІ курсі зробив вперше серед молодих науковців доповідь на тему: «Кортизонотерапія у дітей».

З 1962 по 1966 рр. працював лікарем-педіатром Хорольської центральної районної лікарні Полтавської області, одночасно виконував обов'язки районного педіатра та завідувача дитячою консультацією.

Під час роботи практичним лікарем-педіатром Бережний В.В. глибоко аналізував складні випадки захворювань у дітей, інколи вперше зустрічався з рідкісною патологією. Щоденні роздуми над проблемами педіатрії зародили потяг до вдосконалення знань та бажання безпосередньо долучитися до наукової роботи.

В 1966 році Бережний В.В. поступив до аспірантури на кафедрі факультетської педіатрії Київського медичного інституту (нині Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця) та успішно закінчив її в 1969 році. В цьому ж році захистив кандидатську дисертацію «Клинико-инструментальная характеристика функционального состояния сердечной мышцы при хроническом тонзиллите у детей». Науковим керівником дисертаційної роботи був один із корифеїв вітчизняної педіатрії доктор медичних наук, професор Прокопій Микитович Гудзенко, якого Бережний В.В. з гордістю називає своїм Вчителем.

В цей час на Україні великою пошаною та славою користувалися також професори Хохол О.М., Руднєв І.М., Балабан В.Г., Лук'янова О.М., Сітковський Н.Б. та інші, які своїми творчими науковими здобутками розширяли світогляд більш молодого покоління науковців, в тому числі і Бережного В.В. В процесі роботи над кандидатською дисертацією Бережний В.В. оволодів функціональними методами діагностики захворювань серця та судин: фоно-, електрокардіо-, полікардіо- та балістокардіографією. Саме таким чином не лише зародилася, але й міцно, на всі послідуючі роки, сформувалася глибока прихильність до дитячої кардіоревматології, як однієї із складових частин педіатрії.

Великий вплив на розширення знань як в дитячий кардіоревматології, так і педіатрії в цілому, мала співпраця з видатними та відомими в Україні і за її межами профессорами-педіатрами: професором В.М. Сидельніковим (особливо в галузі вроджених вад серця, невідкладної педіатрії), професором П.С. Мощичем (ревматизм у дітей), професором П.М. Гудзенко (глибокі клінічні знання в педіатрії). В цей час поруч працювали також такі яскраві особистості: доцент Єрьоменко А.О., доцент Зикова О.Л., доцент Галицька Л.В. Це були люди, віддані педіатрії та своїй професіональній діяльності викладачів вищої медичної школи.

З 1969 року кандидат медичних наук Бережний В.В. працює спочатку асистентом, пізніше доцентом кафедри факультетської педіатрії КМІ ім. О.О. Богомольця.

На період 70–80х рр. припадає зростання тяжких, інколи затяжних інфекційних захворювань у дітей, що спричинялися патогенним стафілококом. Практичні лікарі називали цей період «стафілококовою чумою». Як високообізнаний клініцист, професор П.М. Гудзенко розпочав на кафедрі велику науково-дослідну роботу з метою подолання цієї патології. До відповідальної праці долучив і свого талановитого учня — доцента В.В.Бережного і запропонував йому працювати над докторською дисертацією. З неабияким ентузіазмом взявся за цю ідею Бережний В.В. і в 1982 році успішно захистив докторську дисертацію «Стафілококова інфекція з затяжним, рецидивуючим та хронічним перебігом у дітей».

На протязі майже 7 років доцент, доктор медичних наук В.В. Бережний працював заступником декана педіатричного факультету КМІ ім. О.О. Богомольця. На цій посаді він загартував себе як організатор, що вникав не тільки в навчання студентів, але й в їх дозвілля, роботу під час студентської або сільськогосподарської практики.

У 1989 році Бережному В.В. було присвоєно вчене звання професора. В 1990 році професор В.В. Бережний став завідувачем кафедри педіатрії №2 Київського інституту удосконалення лікарів (нині Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика), яку до того часу протягом 16 років (1974–1990 рр.) очолювала досить відомий науковим колам та медичній громадськості
професор Тебенчук Галина Михайлівна. Одночасно професор В.В. Бережний був призначений на посаду головного педіатра МОЗ України. І протягом майже 18 років відбувається тісний зв'язок і плідна співпраця двох дуже відповідальних і почесних посад в особі професора В.В. Бережного на користь кожної із них.

На посаді завідувача кафедри професор В.В. Бережний згуртував навколо себе дружній коллектив однодумців, здатний виконувати всі завдання, які покладені на кафедру, в умовах дуже сприятливого морально-психологічного клімату, доброзичливості, вимогливості та виконавчої дисципліни.

Протягом багатьох років професор В.В. Бережний є вмілим та успішним керівником наукових досліджень кафедри та дисертантів з найбільш актуальних питань дитячої кардіоревматології (особливо з проблем дифузних захворювань сполучної тканини), пульмонології, гастроентерології.

Під керівництвом професора В.В. Бережного розроблені навчальні плани і програми, комп'ютерні тестові програми до циклів спеціалізації та передатестаційних з педіатрії, дитячої кардіоревматології, дитячої нефрології (останні в свій час були передані на заново організовану кафедру нефрології).

Згадані вище навчальні програми в даний час переглядаються та оновлюються. Крім того, були розроблені також навчальні плани та програми циклів тематичного вдосконалення з актуальних питань педіатрії, невідкладних станів в педіатрії, функціональної діагностики в дитячій кардіоревматології та патології дітей раннього віку. В 2006 р. були оновлені та затверджені в МОЗ України типові навчальні плани та програми з інтернатури за фахом «Педіатрія» та відповідно педіатричного блоку для навчання інтернів за фахом «Загальна практика — сімейна медицина». Нещодавно завершена робота з оновлення блоку педіатричних комп'ютерних тестів до передатестаційних циклів та спеціалізації за фахом «Загальна практика — сімейна медицина».

Кафедра виконує ряд інших важливих завдань як опорна з педіатрії. Професор В.В. Бережний постійно звертає увагу викладачів кафедри на необхідність підтримування високого рівня викладання на всіх циклах вдосконалення, поєднання теоретичних знань з практичними навиками, професіонального росту (педагогічного та клінічного). На заключних конференціях слухачі високо оцінюють стан педагогічного процесу та лікувально-консультативної роботи на кафедрі, що
сприяє її авторитету.

За період роботи на посаді головного педіатра МОЗ України професор В.В. Бережний працював в командах відомих на всю країну професіоналів найвищої ланки охорони здоров'я дітей: Разумєєвої Г.І., Гойди Н.Г., Моісеєнко Р.О., в даний час — Бондаренко В.В. Взаємокорисною та повчальною булла також співпраця з великими практиками охорони здоров'я дітей України: Мельником В.В., а в останні роки з Педан В.Б., ведучими та головними спеціалістами МОЗ України.

Професор В.В. Бережний, як головний педіатр МОЗ України, сприяв розвитку спеціалізованої допомоги дітям (клінічна імунологія, неонатальна реанімація, дитяча гематологія, дитяча нефрологія та ін.); організував оздоровлення дітей (перш за все онкогематологічних хворих дітей України на Кубі); був членом комісії з ліквідації медичних наслідків аварії на ЧАЕС, Чернівецької катастрофи (алопеція у дітей), екологічного неблагополуччя в деяких регіонах Полтавської, Львівської та Миколаївської областей. Як головний педіатр МОЗ України професор Бережний В.В. був членом Вченої Ради МОЗ України, постійно приймає участь в атестаційній комісії МОЗ України з педіатрії, багатьох тендерних комісій та комісій з розгляду скарг населення, адресованих Президенту, Кабінету Міністрів, МОЗ України. Як головний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Педіатрія та підліткова терапія» є куратором основного державного показника за лінією охорони здоров'я — малюкової та дитячої смертності до 18 років (публікації, виступи на нарадах, аналітичні огляди), також являється куратором будинків дитини дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування. Професор В.В. Бережний, як головний педіатр МОЗ України, сприяв розвитку відділень гемодіалізу, становленню неонатальної кардіохірургії, спеціалізованої медичної допомоги в обласних та міських дитячих лікарнях, розвитку сімейної медицини, амбулаторій сімейного типу в містах та селах України. Постійно працює над професійним зростанням керівників педіатричної служби, головних педіатрів, заступників начальників управлінь з питань охорони материнства та дитинства при обласних держадміністраціях, головних лікарів, обласних та міських спеціалізованих лікарень України. Він працює в тісній співпраці як з керівним складом педіатричної служби області, так і з районними та міськими педіатрами, заступниками головних лікарів ЦРЛ з дитинства та материнства.

Першим очолив головних спеціалістів МОЗ України для координації роботи з створення тимчасових стандартів надання медичної допомоги дитячому населенню в умовах амбулаторно-поліклінічних закладів. Професор В.В. Бережний, як головний педіатр МОЗ України, — один із перших ініціаторів видання протоколів лікування найбільш розповсюджених захворювань у дітей, що затверджені відповідними наказами МОЗ України. Учасник міжнародних педіатричних конгресів (Амстердам, Каїр, Афіни та ін.). Плідно співпрацює з міжнародним Дитячим фондом ООН/ЮНІСЕФ за галузевими програмами МОЗ України, департаментом державного санітарно-епідеміологічного нагляду, департаментом кадрової політики, освіти і науки МОЗ України. Як головний педіатр МОЗ України і завідувач кафедри тісно співпрацює з адміністрацією КМДКЛ №1, яка являється клінічною базою кафедри (головний лікар Ю.О. Кожара).

Під керівництвом професора В.В. Бережного на клінічній базі кафедри забезпечений високий рівень лікувально-консультативної роботи всіма викладачами кафедри, широко впроваджуються нові методи діагностики та лікування в усіх відділеннях; створені належні умови для навчального процесу.

Це далеко не повний перелік багатогранної роботи професора В.В. Бережного, яка потребує енергії, творчої наснаги та компетенції. Професор В.В. Бережний є головним редактором журналів: науково-практичного «Современная педиатрия» та популярного — «Советы доктора», а також — членом редакційних колегій або рад багатьох науково-практичних журналів. Являється організатором та активним учасником науково-практичних конференцій «Проблемні питання лікування дітей».

Під керівництвом професора В.В. Бережного виконано 2 докторські та 6 кандидатських дисертацій. У стадії завершення ще 4 кандидатські дисертації (станом на січень 2008 року).

Професор В.В. Бережний є автором 350 наукових публікацій, в тому числі: монографій (3), навчальних посібників (6), довідників (5), підручників (1), багатьох методичних рекомендацій, інформаційних листів, раціоналізаторських пропозицій, деклараційних патентів та нововведень. Його статті публікуються на сторінках відомих медичних газет: «Здоров'я України», «Новости медицины и фармации», «Українська медична газета» та «Ваше здоров'я».

За сумлінну працю лікар-педіатр вищої кваліфікаційної категорії, професор В.В. Бережний неодноразово нагороджувався почесними грамотами МОЗ України, а в 1998 році отримав почесне звання «Заслужений лікар України».

У  2009 році професор В.В.Бережний, нагороджений почесною грамотою Верховної Ради України «За вагомий внесок в організацію та реалізацію гуманітарних програм у царині охорони здоров’я України, багаторічну працю та високий професіоналізм», а також нагороджений медаллю ім. академіка Стражеска М.Д. «За заслуги у охороні здоров’я», як головний педіатр та головний кардіоревматолог МОЗ України.

Професор В.В. Бережний у грудні 2009 року був визнаний серед 50 найвизначніших лікарів України у рейтингу авторитетного журналу «Фокус».



Статті :

МУЛЬТИЦЕНТРОВЕ ВІДКРИТЕ РАНДОМІЗОВАНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РАННЬОГО ШТУЧНОГО ВИГОДОВУВАННЯ ДІТЕЙ СУМІШШЮ З ПРЕБІОТИКАМИ — ОЛІГОСАХАРИДАМИ
С.Л. Няньковський, О. Івахненко, Д.О. Добрянський, О.Г. Шадрин, В.В. Бережний, М.Л. Аряєв, Є.В. Прохоров

ПРОФИЛАКТИЧЕСКИЕ И ТЕРАПЕВТИЧЕСКИЕ АСПЕКТЫ КЛИНИЧЕСКОГО ПРИМЕНЕНИЯ SACCHAROMYCES BOULARDII В СОВРЕМЕННОЙ ПЕДИАТРИИ: ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ БАЗА
А.П. Волосовец, В.В. Бережной, С.П. Кривопустов

МІСЦЕВИЙ ІМУНІТЕТ ТОВСТОЇ КИШКИ У ДІТЕЙ ГРУДНОГО ВІКУ ПРИ ГОСТРИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ БРОНХОЛЕГЕНЕВОЇ СИСТЕМИ
В.В. Бережний, В.П. Чернишов, І.І. Андрікевич

ИММУНОПРОФИЛАКТИКА РИБОМУНИЛОМ РЕКУРРЕНТНЫХ РЕСПИРАТОРНЫХ ИНФЕКЦИЙ У ДЕТЕЙ ПЕРВЫХ 5 ЛЕТ ЖИЗНИ
В.В. Бережной, Е.Н. Охотникова, Е.Н. Коломиец

ЭФЕКТИВНОСТЬ ПРИМЕНЕНИЯ ПРЕПАРАТА «ВОКАРА» В КОМПЛЕКСНОМ ЛЕЧЕНИИ ОСТРЫХ И ХРОНИЧЕСКИХ ТОНЗИЛЛИТОВ У ДЕТЕЙ
В.В. Бережной, И.Б. Орлюк, В.Г. Козачук, А.И. Кирнос, Н.В. Науменко, Л.Г. Аносова, О.И. Тайжанова

ЮВЕНІЛЬНА СИСТЕМНА СКЛЕРОДЕРМІЯ: ПРОБЛЕМИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ (лекція)
В.В. Бережний, Т.В. Марушко, Т.В. Тараненко

ПЕРВИЧНАЯ КИШЕЧНАЯ КОЛИКА У ДЕТЕЙ РАННЕГО ВОЗРАСТА: ПРОФИЛАКТИКА И ЛЕЧЕНИЕ
В.В. Бережной, Н.К. Унич, Н.П. Гляделова

КЛИНИЧЕСКАЯ ЭФФЕКТИВНОСТЬ ПРЕПАРАТОВ ФИРМЫ «-НЕЕL» В КОМПЛЕКСНОЙ ТЕРАПИИ ХРОНИЧЕСКОГО ПИЕЛОНЕФРИТА У ДЕТЕЙ
В.В. Бережной, И.Б. Орлюк, В.Г. Козачук, Е.М. Мордовец, Н.А. Тихоненко, Т.Н. Виноградова, Н.А. Кравченко, Т.А. Гороховская, О.О. Маркотенко









:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN