Біль у спині, які наслідки?

0
1117
views

Біль у спині поширена проблема серед дорослих та навіть дітей. Багато хто вважає, що терпимий біль у спині можна ігнорувати. Як ви вважаєте, чи правильно це?

Таке мислення чомусь притаманне нашому менталітету і профілактичні періодичні огляди опорно-рухового апарату в нашій країні не популярні. Усі знають, періодичні огляди ортопеда у дітей відбувають до 1 року декілька раз, перед садочком, перед школою і буквально пару раз протягом навчання.

Які можуть бути наслідки ігнорування болей у спині, попереку та шиї?

Найперше, розглянемо наслідки ігнорування профілактичних оглядів та лікування перших на стадіях захворювання опорно-рухового апарату у дітей. У період навчання в школі дитячий організм росте дуже активно та опорно-руховий апарат відчуває колосальні навантаження і не встигає за інтенсивним ростом дитини. Якщо додати асиметричний спорт, заняття на музичних інструментах, які треба тримати в одній руці, неправильне положення за столом та захоплення гаджетами. Через таку вікову вразливість хребта та суглобів часто починають розвиваються і прогрегресувати такі захворювання як сколіоз, кіфоз, гіперлордоз, деформації тазу та плоскостопість. Дитина проходить через 2 кризисних періоди розвитку опорно-рухового апарату: 9-12 років (юнацький вік – активний ріст) та 13-17 (підлітковий вік – пубертатний розвиток).

Якщо не слідкувати за станом хребта та стоп в шкільному віці можна пропустити швидке прогресування сколіозу, кіфосколіозу, кіфозу та плоскостопості. Як наслідок це видимі викривлення хребта, горбатість, косолапість, кульгавість, вкорочення кінцівок, деформація легень та проблеми із сердечно-судинною системою.

5fb71cf198fe6.png

Для дорослих болі у спині мають на багато більше причин, ніж порушення постави. Можна виокремити певні наслідки, якщо терпіти біль у спині і згрупувати їх.

 1. Неправильно організоване місця сну та роботи призводять до сутулості та прогресуванню наявних захворювань хребта та стоп.
 2. Сидяча робота, фізичні навантаження, які пов’язані з перебуванням в одній позі  посилюють наявні проблеми та спричиняє болі у спині, через перевантаження м’язів хребта.
 3. Захворювання внутрішніх органів: сердечно-судинна система, нирки, органи малого тазу, жовчний міхур, тощо. Можуть спричиняти болі у спині, особливо грудях та попереку.
 4. Неврологічні захворювання: радикуліт, артрит, артроз, остеохондроз, остеоартроз, запалення/защемлення нервового корінця, гострий стан кили диску. Ці захворювання викликають сильні болі, оніміння кінцівок, тягнучі болі та простріли. Особливо болісні стани загострення, коли є запалення і іннервація нервових корінців. У таких станах рухливість людини обмежена, а деколи повністю неможлива через сильні болі.
 5. Ускладнення захворювань опорно-рухового апарату – прогресування сколіозу кіфозу гіперлордоз у кіфосколіоз дисплазія кульшових суглобів плоскостопість вальгусна деформація стоп та багатьох інших захворювань хребта та стоп. Це хронічні болі у спині, важкість виконувати фізичні вправи та вести повноцінне життя.

Якщо біль у спині не пов’язана з викривленням хребта, тобто зі сколіозом (кіфозом і так далі), плоскостопістю, причина може бути у:

 • новоутвореннях хребта
 • порушенні кровообігу у міжхребцевих дисках чи протрузія міжхребцевого диску
 • защемлення та запалення нервових корінців

Кила (грижа) міжхребцевих дисків, чому не варто терпіти біль?

5fb71c8f97a06.png

Тому що рано чи пізно ця проблема буде загострюватися та кила буде збільшуватись у розмірах, тим самим спричиняти тиск на нервовий корінець, що викликає:

 • біль оніміння кінцівок
 • важкість руху
 • скутість руху
 • гострий запальний стан
 • сильний больовий синдром

Щоб самостійно зрозуміти, чи біль у спині є серйозною причиною, чи це можна ще відкласти візит до лікаря можна самостійно, потрібно:

 1. Визначити за 10-бальною шкалою, як сильно Ви відчуваєте біль у спині
 2. Як часто цей бій проявляється
 3. Періодичність появи болю після роботи, фізичних навантажень, після сну, після довготривалого сидіння, стояння, лежання
 4. Болю гострий, тупий, ниючий, біль що віддає у кінцівки
 5. Біль приступами чи він постійний

На основі цих самостійних спостережень потрібно звернутися за допомогою до фахівців реабілітологів, які поставлять вам правильний діагноз, складуть план лікування індивідуально у вашому випадку.

У місті Львові в Міжнародному Центрі Академія Грація діагностика проводиться дві години, протягом цього часу:

 • вимірюються важливі життєві показники
 • обстежується кожний сантиметр хребта
 • проводиться дослідження стоп (плантографія та планограмма)
 • складається індивідуальний комплексний план лікування на 3 або 6 місяців.

Якщо Ви відчуваєте біль у спині, який має періодичний характер та сильний больовий синдром – обов’язково пройдіть діагностику, щоб знайти рішення індивідуально у Вашому випадку.