Хвороба Педжета

0
932
views

Хвороба Педжета – це одна з форм раку молочної залози, що супроводжується ураженням соска. Патологічний процес характеризується відчуттям свербіння, печіння, вузловим ущільненням навколососкової області та появою виділень. Хвороба зустрічається рідко та становить близько 0,5-5% усіх випадків злоякісної пухлини грудей.

У більшості випадків її діагностують у жінок, хоча серед пацієнтів із таким діагнозом зустрічаються й чоловіки. Саме у них патологія розвивається дуже швидко та через нетиповість діагностується на пізніх стадіях, що погіршує прогноз для хворого. Детальніше про клінічні прояви хвороби Педжета, її небезпеку та можливі методи лікування читайте за посиланням https://www.clinic-target.com/uk/cancer/rak-soska/.

Симптоми

На початку розвитку хвороби Педжета її симптоми нагадують прояви дерматологічних захворювань або алергії, тому пацієнти можуть не звертати на них увагу. До клінічних ознак належать:

  • незначне загрубіння або лущення шкіри біля соска;
  • зміна пігментації соска або ареоли;
  • неприємні відчуття, незначна болючість, підвищена чутливість зони ураження.

При появі таких симптомів пацієнти зазвичай не квапляться з візитом до лікаря, чим суттєво погіршують прогноз. Рання діагностика раку дає високі шанси на повне одужання та значно знижує ризик рецидиву.

Якщо хвороба Педжета прогресує, пацієнти відчувають наступні симптоми:

  • підвищена слабкість, лихоманка;
  • збільшення розміру, зміна форми соска;
  • утворення виразок, поява кірочок на сосках;
  • виділення з соска (можуть мати домішки крові чи гною);
  • поява запалення, больові відчуття в грудях;
  • збільшення лімфатичних вузлів під пахвами.

Діагностика

При появі будь-яких незвичних симптомів важливо проконсультуватися з мамологом або гінекологом. На прийомі лікар проведе огляд, збере анамнез та призначить додаткове обстеження, яке може включати такі методи:

  • мамографія;
  • УЗД молочних залоз;
  • КТ, МРТ;
  • цитологія мазка;
  • біопсія.

Лікування хвороби Педжета

Основним методом лікування захворювання є хірургічне видалення молочної залози. Після операції пацієнтам призначають курс хіміо-, гормональної або променевої терапії. Інколи опромінення проводиться перед хірургічним втручанням для зменшення розміру пухлини.

Операція при хворобі Педжета може виконуватися декількома способами:

  1. Резекція ореоли. На початковій стадії проводиться видалення ореоли з невеликою ділянкою молочної залози.
  2. Мастектомія. Під час операції повністю видаляється молочна залоза та малий грудний м’яз. Цей вид втручання можливий лише у разі діагностики неінвазивної форми хвороби Педжета.
  3. Радикальна мастектомія. Під час операції виконується видалення всіх структур грудей (м’язи, жирова тканина, лімфатичні вузли). Призначається при запущеній стадії.

Прогноз та профілактика

Прогноз для пацієнта залежить від того, на якій стадії було виявлено захворювання та яке лікування проводилося.  Через те, що для хвороби Педжета характерні неспецифічні симптоми, її часто діагностують вже на пізніх стадіях. Крім цього, даний вид онкології належить до агресивних, тому навіть після одужання присутній ризик рецидиву.

При відсутності метастазів середня тривалість життя для пацієнта з хворобою Педжета становить 3 роки. Якщо пухлина вже дала метастази, середня тривалість життя зменшується до 1 року.

Специфічної профілактики захворювання не існує. Щоб вчасно діагностувати пухлину, варто регулярно проводити самообстеження та у разі виявлення навіть незначних симптомів або змін у структурі грудей чи соска відразу звертатися до лікаря.

Пройти лікування хвороби Педжета можна в клініці Таргет у Києві https://www.clinic-target.com/uk/. Для кожного пацієнта лікар підбирає індивідуальну схему лікування, враховуючи стадію, дані анамнезу та персональні особливості. Щоб досягти повного одужання, використовується таргетна терапія та інші сучасні медичні розробки, які довели свою ефективність при лікування раку. У разі виявлення неоперабельної форми онкології пацієнту призначається паліативне лікування, що дозволяє збільшити тривалість та покращити якість життя пацієнта.