Які процедури виконує гінеколог?

0
1208
views

Гінекологія вивчає захворювання, які характерні суто для жінок. Зазвичай, мова йде про хвороби репродуктивної системи, а також їх профілактику, діагностику, лікування та інші процедури. У цій статті ви дізнаєтеся, які процедури виконує лікар-гінеколог і як записатися на прийом.

Хто є пацієнтами гінеколога?

Послугами гінеколога можуть користуватись усі особи жіночої статі, будь-якого віку. Більше того, лікаря цього напрямку варто відвідувати не лише при появі симптомів, але й навіть без усіляких симптомів, для регулярної діагностики і профілактики.

Як правило, перший огляд гінеколога дівчата проходять у віці від 14 до 16 років. Відвідування гінеколога може бути пов’язане із початком місячних, статевого життя чи появою певних симптомів жіночих захворювань.

Також важливо проходити огляд не рідше одного разу на рік, щоб вчасно виявити і запобігти розвитку ракових захворювань.

Як проходить консультація гінеколога

Для початку потрібно вибрати зручний час, узгодити його з лікарем та записатися на прийом. Тривалість чи перебіг консультацій може відрізнятись для різних пацієнтів та захворювань, але загальний порядок доволі схожий. Спочатку проводиться діалог із лікарем, щоб пацієнт міг розказати про усі свої проблеми та відповісти на уточнюючі питання.

Зазвичай простого опису симптомів не вистачає для точного анамнезу. Тоді лікар може попросити про додаткові дані. Велике значення має наявність інших симптомів, хронічних захворювань, спадковість та інше.

При потребі, проводиться безпосередній огляд пацієнтки. Це може бути огляд молочних залоз, вагінальне дослідження та УЗД. Також гінеколог може зібрати аналізи (мікроскопія, цитологія), якщо це є необхідним.

Нерідко на гінекологічному кріслі може проводитись кольпоскопія. Так називають огляд шийки матки за допомогою кольпоскопа. Це допоможе дізнатись про можливу ерозію шийки матки чи інші зміни у органах.

Після проведення цих та інших процедур, а також отримання інформації від пацієнта, лікар може зробити висновок, а також дати пацієнту рекомендації щодо подальших дій. Бесіда та обстеження проводиться у сприятливій атмосфері, зі зручністю для пацієнтів.

Гінеколог медичного закладу “ДВ” у Львові готова проконсультувати та надати кваліфіковану допомогу жінкам будь-якого віку. Дорошенко-Кравчик Марта Володимирівна має досвід роботи у гінекології більше 20 років. Переходьте на сайт та записуйтеся на прийом прямо зараз!