Типи активних інвалідних візків і особливості їх використання

0
861
views

Стати повністю вільною людина з інвалідністю не може. Але хоча б частково змінити її становище так просто. Для цього достатньо купити активний інвалідний візок.

Не всі люди з проблемами опорно-рухового апарату згідні змиритися зі своїм становищем. Шанувальники здорового способу життя, навіть втративши здатність ходити, бажають продовжувати танцювати, займатися улюбленими видами спорту і навіть брати участь у марафонах. Саме інвалідні візки активного типу допомагають їм взаємодіяти з навколишнім світом.

Вибираючи засіб для пересування, важливо зупинитися на моделі, яка ідеально підійде своєму користувачеві, відповідатиме його вимогам. Щоб зробити правильний вибір, перш за все необхідно дізнатися про особливості різних типів спортивних колясок для інвалідів.

Що пропонують сучасні виробники

В асортименті продукції, представленої у каталозі магазину медтехніки OSD, можна знайти такі варіанти пристосувань.

З ручним приводом

Механічні конструкції є класикою реабілітаційного обладнання даного типу. Керування ним здійснюється завдяки силі рук. Через це модель з важільним керуванням не слід купувати ослабленим пацієнтам, людям похилого віку та після хірургічного втручання.

З електричним приводом

Активні інвалідні візки з електроприводом керуються завдяки двигунам електротяги. Пристосування комплектуються джойстиком. Зазвичай він розміщується в лівому або правому підлокітнику, але є й моделі, що керуються за допомогою ніг. Надійна гальмівна система захищає засіб пересування і хворого, що сидить у колясці, від перекидання.

Вартість крісла коляски активного типу з електроприводом в кілька разів вища за механічний аналог. Зате користуватися такою технікою набагато приємніше і комфортніше. Але електрична модель не підходить для користування людьми із порушеннями зору та слуху.

Кому не підходять спортивні інвалідні візки

Людина, позбавлена можливості ходити як на постійній, так і тимчасовій основі, не зможе самостійно керувати кріслом-коляскою активного типу в наступних випадках:

  • з гострими та хронічними порушеннями свідомості;
  • з проблемами серцево-судинної системи, органів дихання;
  • коли відсутні дві нижні та/або верхні кінцівки;
  • якщо шия хворого потребує фіксації у стабільному положенні.

На що звернути увагу у магазині інвалідних візків

Широкий асортимент засобів пересування для маломобільної групи населення призводить часом до питань про правильність вибору. Якщо ви вже визначилися в потребі придбати для близької людини саме спортивний інвалідний візок, а не якусь іншу модель, то правильно підібрати конструкцію допоможуть наступні індивідуальні параметри:

Габарити

Один з найважливіших показників визначає, чи зможе крісло-каталка пройти через отвори дверей і ліфта, що є в будинку. Занадто вузька конструкція не дозволить хворій людині покинути межі квартири.

Тип коліс

На дуже рівних поверхнях використовуються литі шини, а згладити нерівності та вибоїни дороги під силу пневматичним колесам.

Розмір сидіння

При надто вузькому сидінні ступінь рухливості користувача буде обмеженою, а ризик утворення пролежнів збільшиться. Надмірно широке сидіння є небезпечним неправильним положенням тіла хворого.

Підлокітники та підніжка

Активні коляски для інвалідів повинні мати елементи, що знімаються або відкидаються назад. Це робить пересаджування хворого більш зручним. До того ж під час спортивних занять або танців користувачеві доводиться багато рухатися. Тому йому важливо займати правильні та зручні пози, які не призводять до швидкої втоми м’язів.