Сколько пить кофе, чтобы не навредить здоровью

0
460
views
Кофе. Медицинские новости, здоровье. МедЭксперт

Ради положительного эффекта от употребления кофе необходимо следить за количеством и временем его потребления. Об этом рассказала исполняющая обязанности главы Минздрава Ульяна Супрун.

«Европейское ведомство по безопасности пищевых продуктов в 2015 году официально рекомендовало потреблять не больше 400 мг кофеина в день и не превышать дозу 200 мг за один раз. В одном американо — 154 мг кофеина, а в одном эспрессо — 77 мг. Добавление в кофе большого количества сливок и сахара увеличивает калорийность и жирность напитка, что уменьшает его пользу в разы. Впрочем универсального совета быть не может. У каждого человека собственная чувствительность к кофеину — кто его обезвреживает быстро, и на них “кофе не действует”, а кто-то — очень медленно», — написала она.

Как отметила Супрун, есть генетическая склонность испытывать тревожность из-за потребления кофеина. У некоторых людей от кофе может болеть желудок, а у кофеманов развивается нечувствительность к действию кофеина.

Каждый человек должен опираться прежде всего на собственные ощущения от кофе.

«Не стоит пить кофе вообще или не увеличивать дозу более 1-2 чашки в день, если после него у вас ощутимо ускоряется сердцебиение, потеют ладони, возникает боль в желудке или печени, ухудшается сон и возникает чувство тревожности. Такие же симптомы могут наблюдаться у любого в случае чрезмерного потребления кофе», — отметила Супрун.

Кроме того, следует ограничить употребление кофе беременным женщинам, пожилым людям, лицам с гипертонией, проблемами желудочно-кишечного тракта и нарушениями сна, в состоянии сильного стресса.

«Если вы прекратили пить кофе, вы можете испытывать головную боль, усталость и стать раздражительными. Так происходит потому, что мозг слишком привык к кофе, и стал более склонным к торможению, чем к возбуждению», — пояснила она.

Супрун отметила, что кофеин действует как стимулятор нервной системы. Он блокирует аденозиновые рецепторы, которые тормозят возбуждение по мере того, как мы устаем. Есть кофе — возбуждению нервной системы ничто не мешает. Но чем больше мы привыкаем к кофе, тем больше у нас аденозиновых рецепторов. Однако, успокоила она, неприятные постэффекты исчезают через определенное время после отказа от кофе.

Як кофеїн дозволяє нам залишатися бадьорими – Цікава наука

Пост присвячується всім поціновувачам кави ☕Коли потрібен заряд бадьорості та енергії, кава перше, що спадає на думку. Звісно, для отримання позитивних ефектів від цього напою, варто слідкувати за кількістю та часом споживання.Скільки кави варто пити?Європейське відомство з безпеки харчових продуктів (European Food Safety Authority) в 2015 році офіційно рекомендувало споживати не більше 400 мг кофеїну на день, і не перевищувати дозу 200 мг за один раз. В одному американо – 154 мг кофеїну, а в одному еспресо – 77 мг. (https://goo.gl/paac99)До того ж, науковці зазначають, що додавання до кави великої кількості вершків та цукру збільшує калорійність та жирність напою, що зменшує його користь в рази (https://goo.gl/99hu4p).Втім, універсальної поради бути не може. Кожна людина має власну чутливість до кофеїну – хтось його знешкоджує швидко, і на них “кава не діє”, а хтось – дуже повільно. Крім цього, є генетична схильність відчувати тривожність через споживання кофеїну. У деяких людей від кави може боліти шлунок, а затяті кавомани розвинули нечутливість до дії кофеїну.Ви маєте спиратись передусім на свої відчуття від кави – якщо вам від неї зле чи виникла залежність, слід обмежити її споживання до того рівня, на якому вам добре.Не варто пити каву взагалі, або не перебільшувати дозу понад 1-2 чашки на день, якщо після неї у вас відчутно пришвидшується серцебиття, пітніють долоні, виникає біль у шлунку чи печінці, погіршується сон та виникає відчуття тривожності. Такі ж симптоми можуть спостерігатися в будь-кого в разі надмірного споживання кави.Вагітним жінкам, літнім людям, особам з гіпертонією, проблемами шлунково-кишкового тракту та порушеннями сну, в стані сильного стресу слід обмежити вживання кави також.Якщо ви припинили пити каву, ви можете відчувати головний біль, втому та стати дратівливими (https://goo.gl/k8Yo1K). Так відбувається тому, що мозок надто звик до кави, і став схильним більше до гальмування, ніж до збудження.Кофеїн діє як стимулятор нервової системи. Він блокує аденозинові рецептори, які гальмують збудження по мірі того, як ми втомлюємось. Є кава – збудженню нервової системи ніщо не заважає. Але що більше ми призвичаюємось до кави, то більше маємо аденозинових рецепторів. І тим важче їх всі заблокувати кофеїном – кава “не діє”, діяльність яких робить нас сонливими.Проте неприємні постефекти зникають через певний час після відмови від кави.Якщо вам потрібно працювати всю ніч, то спробуйте випити кави й одразу подрімати 15-20 хвилин. Відпочинок зменшить кількість аденозинових рецепторів в мозку, і каві буде простіше вас збадьорити, не завдавши шкоди. (https://goo.gl/zWv8zQ, https://goo.gl/MMYHLe)Дякуємо Daria Prokopyk за допомогу з інформацією та Цікава наука за корисне відео!

Опубліковано Уляна Супрун Вівторок, 22 травня 2018 р.