Як вибрати інвалідну коляску для дитини

0
919
views

Хвороба не запитує, скільки людині років. Інвалідність можуть отримати навіть діти з народження. Тому виробники піклуються про хворих з особливими потребами будь-якого віку. Для них вони створюють різні пристосування, які спрощують життя, дозволяють комфортно пройти реабілітацію і навіть прискорити її. А наймолодшим користувачам – ще й правильно розвиватися.

інвалідна коляска дитині з ДЦП

Навіщо дитині з ДЦП спецколяска

Обмеження рухової активності впливає на кровообіг, функції органів. Завдяки правильно вибраному домашньому інвалідному візку вдасться:

  • спростити повсякденність;
  • уникнути додаткових травм, захворювань;
  • розвивати юного пацієнта з тяжким захворюванням.

Купуючи коляску для малюка, хворого на ДЦП, потрібно враховувати його фізичний стан, медпоказання. Тоді виріб буде надійним помічником для дитини і батьків.

Що потрібно брати до уваги, вибираючи інвалідний візок для юних користувачів

Основні критерії вибору такі ж, як і під час покупки пристосування для дорослих. Потрібно попередньо визначитися з:

  • вагою і зростом малюка;
  • довжиною ніг;
  • рівнем фізичної активності;
  • висотою спинки;
  • типом підлокітників;
  • варіантом підніжки;
  • видом шин;
  • особливостями керування.

Це дозволить купити візок для дитини інваліда, використання якого буде зручним для обох сторін.

Візок для особливого малюка за типом приводу і місцем застосування

Засоби пересування для хворих дітей діляться на електричні моделі і з ручним приводом. Електричні моделі коштують дорожче, але вони того варті. Більшість юних користувачів можуть самі ними керувати, нажимаючи на кнопки на панелі або пульті. Вони підходять навіть дітям з серйозними фізичними обмеженнями. Доглядальницям також керувати ними простіше.

Реабілітаційні коляски для дітей з ручним типом керування підходять тільки активним користувачам. В іншому випадку керувати ними доводиться тим, хто знаходиться поруч з хворим.

Щодо місця експлуатації, конструкції застосовують в приміщеннях або вуличних умовах. Від цього також залежить ширина виробу, матеріал коліс, а отже і зручність дитини під час поїздок.

Особливості активних конструкцій для дітей

Якщо дозволяє здоров’я і лікар не проти, дитина з особливими потребами має змогу займатися спортом, танцювати. Для таких малюків створені спеціальні секції, під час занять у яких використовуються спортивні дитячі інвалідні візки.

Активні крісла збільшують можливості для розвитку, сприяють пізнанню оточуючого світу, спілкуванню з друзями. В них можна швидше і довше рухатися, гратися, брати участь в інклюзивних заходах тощо. Якщо конструкція розбірного типу, її можна брати у подорожі. Тобто частина обмежень стирається.

Які шини кращі

Це залежить від того, де планується використовувати засіб. Модель з цільнолитими колесами довше служитиме, якщо пацієнт буде пересуватись на ній в межах приміщення, по рівній підлозі. Такі шини дуже чутливі до будь-яких нерівностей. Тому ямки, камінці на дорозі провокуватимуть дискомфорт.

Для дорожного полотна більше підходять пневматичні шини. Вони здатні пом’якшувати негаразди на шляху і є ідеальними для вуличних поїздок. Але зношуються елементи швидше і можуть частіше потребувати заміни.

Якими повинні бути підлокітники

Елементи діляться на стаціонарні і відкидні. Прогулянковий візок для дітей інвалідів з відкидними елементами обійдеться дорожче. Але переміщення дитини у нього або на ліжко буде більш комфортним для обох сторін. Виняток – ускладнені види захворювань та низький рівень активності. Таким користувачам краще вибирати фіксовані моделі, які вбережуть від травмувань.

Засоби безпеки для малюків з ДЦП

Дітям, які не можуть сидіти, тримаючи рівновагу, не обійтися без ременя для фіксації тіла, двосторонніх опор. Тим, хто схиляється вперед, необхідне кріплення в області грудини.